Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Informace pro rodiče vycházejících žáků, kteří neuspěli v 1. kole přijímacího řízení

Vážení rodiče,

pokud zjistíte, že vaše dítě neuspělo v 1. kole přijímacího řízení ať už na školy s maturitním nebo výučním oborem a máte zájem, aby žák na dané škole přeci jen studoval, doporučujeme podat odvolání k rukám ředitele školy, a to do 3 pracovních dnů od obdržení dopisu o nepřijetí. Jak psát odvolání naleznete např. zde. Připravili jsme pro vás i vzor odvolání v tomto souboru, stačí si jej stáhnout, upravit (vymazat žlutý informační text, případně vybrat nabízené možnosti), vytisknout a doručit k rukám ředitele střední školy. Pokud vidíte v systému školy, že žák není přijat, můžete podat odvolání hned a nečekat na dopis. Odvoláním dáváte najevo, že máte zájem, aby žák studoval na dané střední škole. Ředitel školy má 30 dní na vyřízení vašeho odvolání a vyjádří se vám na adresu uvedenou v odvolání.

Informace k 2. kolu přijímacího řízení naleznete zde. Je zde možné sledovat, které školy ve Zlínském kraji otevřou druhá a další kola přijímacího řízení – k tomu slouží neustále aktualizovaný soubor v excelu, kde je možné najít jak školy a obory pro další kola přijímacího řízení, ale také do kdy je třeba podat přihlášku. Tuto přihlášku tiskne opět naše základní škola. V případě maturitních oborů se pořadí zájemců většinou stanovuje podle výsledku Jednotné přijímací zkoušky již napsané v 1. kole. U výučních oborů se pořadí stanovuje podle prospěchu (čili podle vysvědčení).

V případě potřeby se obracejte na kariérního poradce: Mgr. Radim Zapletal, r.zapletal@zsborsice.cz, tel: 736 114 038

Další příspěvky

Bobřík informatiky 2023

V průběhu listopadu letošního roku k nám do školy opět zavítala soutěž Bobřík informatiky. Soutěžilo se ve 4 kategoriích a soutěže se zúčastnili žáci 4.

Zjišťujeme pH 🧪

V chemii 9. ročníku jsme si vyzkoušeli, jak se dá určit kyselost a zásaditost různých roztoků. Připravili jsme si do zkumavek několik různých látek např.

Stávka – 27. 11. 2023

Vážení rodiče, na základě společné porady všech zaměstnanců jsme se rozhodli aktivně zapojit do plánované stávky v pondělí 27. listopadu. V tento den bude provoz

SORUDO – kurz sebeobrany pro 6. třídu

Ve středu 22. listopadu měli žáci 6. třídy možnost absolvovat jednodenní kurz sebeobrany zajištěný organizací Sorudo. V praxi si žáci vyzkoušeli, jak reagovat v nebezpečných

Den bez batohu

Batohy zakázány! Tak se nesl úterní den 21. listopadu v rámci akcí Hrdé školy. Žáci měli možnost přinést si učebnice a pomůcky do vyučování v