5.B na vlastivědné procházce Boršicemi

Žáci 5.B se v pátek 12. dubna vydali na vlastivědnou procházku naší obcí Boršice. V plánu bylo hned několik zastavení u boršických pamětihodností nebo míst spjatých s našimi významnými rodáky. Během putování se žáci dozvídali cenné informace, které jim posloužily k úspěšnému splnění pracovního listu plného záludných úkolů.

Kromě bedlivého poslouchání si žáčci vyzkoušeli také roli průvodců. Ve dvojicích si přichystali krátký výklad o vybrané památce nebo rodákovi a na příslušném místě potom tyto informace přednesli svým spolužákům.

A co všechno jsme viděli? Prohlédli jsme si sochu sv. Jana Nepomuckého a sv. Antonína Paduánského, památníky obou světových válek, Kameny zmizelých rodiny Seidlerovy, budovu fary a kostela. Zavítali jsme i dovnitř kostela a na interiéru této boršické dominanty jsme si ukázali typické prvky barokní architektury. Také jsme pomocí dobových fotografií porovnali, jak se zařízení kostela změnilo oproti konci 19. století. Z významných rodáků jsme si připomněli osudy a úspěchy Františka Horenského, Hynka Dostála a Josefa Cukra.

Dozvěděli jsme se spoustu nových informací o místech, kolem kterých každodenně procházíme. Nechat na sebe dýchnout historii naší obce bylo příjemné, a proto můžeme podobnou vycházku všem jedině doporučit.

Střípky z naší procházky si můžete prohlédnout ve fotogalerii zde.

Bc. Lucie Komárková

Český den proti rakovině 2024

Dne 15. 5. 2024 proběhla již tradiční sbírka, ve které se nám podařilo vybrat nádherných 10 285,- Kč! Což je ještě víc než v loňském

Africká kultura pro 1. stupeň