Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Anglické okénko 3

Přinášíme další zprávy z výuky anglického jazyka na druhém stupni. Tentokrát se zaměříme na 6. třídu a okrajově opět na sedmáky. Žáci šesté třídy tvořili v březnu svůj první projekt na téma My favourite festival (Můj oblíbený svátek). Žáci si měli vybrat svůj jakýkoli oblíbený svátek nebo nějakou slavnost během kalendářního roku. Nejčastěji si vybrali Vánoce a Velikonoce, ale zpracovány byly dny jako Halloween, Nový rok, Silvestr a dokonce i fašank v Boršicích. Svůj oblíbený svátek žáci zpracovali v rámci šesti karet na tvrdém papíru, které mnozí velmi originálně ztvárnili třeba ve tvaru sněhuláka, baňky, vánočního stromku nebo velikonočního vajíčka. Karty obsahovali trochu anglického textu a obrázek. V dubnu pak každý svou práci prezentoval před třídou v krátké prezentaci anglickým jazykem. Práce si můžete prohlédnout ve fotogalerii zde. Zamrzí, že někteří jednotlivci svou práci neodevzdali nebo se nepřipravili na prezentaci. Je to škoda, protože na tomto typu práce si mohou žáci vyzkoušet svou vlastní dovednost a schopnost práci prezentovat v cizím jazyce před kolektivem.

Ještě se krátce zmíníme o jiném typu používání angličtiny v sedmé třídě. Pracovali jsme s tzv. myšlenkovou mapou, což znamená, že si žáci připravili informace podle přesných parametrů o nějaké osobě a následně každý z nich dostal práci svého spolužáka a tu bez větší přípravy prezentoval. Myšlenkové mapy si můžete prohlédnout zde. Je třeba žáky pochválit, že se jim práce i prezentace povedly.

Další příspěvky

Bobřík informatiky 2023

V průběhu listopadu letošního roku k nám do školy opět zavítala soutěž Bobřík informatiky. Soutěžilo se ve 4 kategoriích a soutěže se zúčastnili žáci 4.

Zjišťujeme pH 🧪

V chemii 9. ročníku jsme si vyzkoušeli, jak se dá určit kyselost a zásaditost různých roztoků. Připravili jsme si do zkumavek několik různých látek např.

Stávka – 27. 11. 2023

Vážení rodiče, na základě společné porady všech zaměstnanců jsme se rozhodli aktivně zapojit do plánované stávky v pondělí 27. listopadu. V tento den bude provoz

SORUDO – kurz sebeobrany pro 6. třídu

Ve středu 22. listopadu měli žáci 6. třídy možnost absolvovat jednodenní kurz sebeobrany zajištěný organizací Sorudo. V praxi si žáci vyzkoušeli, jak reagovat v nebezpečných

Den bez batohu

Batohy zakázány! Tak se nesl úterní den 21. listopadu v rámci akcí Hrdé školy. Žáci měli možnost přinést si učebnice a pomůcky do vyučování v