Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Zápis do 1. ročníku pro školní rok 2024-2025

10. duben byl slavnostním a významným dnem pro budoucí prvňáčky, kteří se dostavili se svými rodiči do Základní školy Františka Horenského v Boršicích k řádnému zápisu do 1. třídy pro školní rok 2024-2025. Pro děti byla připravená pohádková stanoviště, na kterých je očekávaly pohádkové a večerníčkové postavy. Na 1. stanovišti bylo příjemné uvítání od spící princezny, kterou bylo možné probudit pouze básničkou nebo písničkou. Poté proběhlo představení každého dítěte a seznámení s drobnými úkoly, které sloužily k uvolnění a rozpovídání. Každý předvedl své psací schopnosti a prošel pohádkovou branou. Na 2. stanoviště jsme se ocitli u rybníka Brčálníka, kde budoucí žáci 1. ročníku lovili za pomocí vodníků rybičky, hledali svá písmena a snažili se o správnou výslovnost, kterou jim předčítali vodníci. Za splnění úkolu si mohli vybrat originální keramickou rybičku, dostali pohádkovou kartu, která je provázela jednotlivými stanovišti.

Na 3. stanovišti pomáhali plnit úkoly společně s Mankou a loupežnickou rodinou. Počítali veverky, přiřazovali a pojmenovávali geometrické útvary. Za rohem na ně čekali na 4. stanovišti Křemílek a Vochomůrka, se kterými procvičovali správný úchop tužky a procházeli nejrůznějšími bludišti. Za svou snahu obdrželi krásnou tužku a záložku do knihy. Závěrečná stanoviště patřila pohybovým aktivitám a práci s interaktivní tabulí. Na těchto stanovištích plnili úkoly pod vedením motýla Emanuela, který měl stále problém se zavazováním tkaničky a také děti učil jízdě na koloběžce. Princezna ukazovala kouzelnou práci na interaktivní tabuli při řazení postav v pohádce O veliké řepě. Za splnění úkolů dostali drobné občerstvení, upomínkový list na tento den, placku a další dárečky, které jim zajisté budou připomínat jejich první setkání se školním prostředím.

Poděkování patří všem, kteří se podíleli na přípravách a realizaci samotného zápisu, ale také žákům 5. ročníku, kteří svými kostýmy zpříjemnili tento pohádkový den, ale také pomohli dětem přenést se na krátký čas do kouzelného světa.

V září se na Vás všechny budeme těšit v 1. třídě!

Fotogalerie zde.

Mgr. Petra Stýskalová

Další příspěvky

Den šílených účesů

V úterý 21. května se uskutečnila na naší škole další akce z projektu Hrdé školy. Každý, kdo se chtěl této akce zúčastnit, musel popustit uzdu

Sportovní den pro 1. a 2. třídy

Ve čtvrtek 16.5.2024 se žáci obou prvních i druhých tříd zúčastnily přehlídky sportovních klubů regionu Slovácko s názvem Sportuj 24. Akce se konala ve Starém

Poděkování za jarní sběr

Vážení rodiče, rád bych Vám poděkoval za podporu během našeho jednodenního sběru starého papíru, který proběhl minulý čtvrtek. Podařilo se nám společně nasbírat celkové množství