Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Anglické okénko 2

Tentokrát přinášíme ukázku prací sedmé třídy, jejíž žáci si v rámci anglické projektové práce zpracovali své vlastní prezentace na téma Neobvyklý sport (An unusual sport). Úkolem žáků bylo vybrat si libovolný neznámý nebo neobvyklý sport a zpracovat jej pomocí obrázků a informací na výkres A3. Následně proběhla v hodinách AJ prezentace jejich práce v anglické jazyce, následovaly otázky a doplňující informace. Všem žákům se podařilo svou práci zvládnout velmi dobře a předali svým spolužákům informace o sportech jako jsou např. chození po laně, karate, souboj se sněhovými koulemi, kin-ball, ježdění loďkou na ledě, bruslení v ledovém korytě, závody pštrosů, jiná forma fotbalu, kolová, bruslení na sněhu, potápění, mix fotbalu a golfu, nohejbal, podvodní fotbal, bungee-jumping, painball, ringo, discgolf, mix hraní šachů a boxu (ano, i něco takového existuje!) a pro mnohé jistě naprosto neznáme sporty jako quidditch nebo sepak takraw. Ve fotogalerii zde se můžete o těchto skutečně často zcela neobvyklých sportech dozvědět více. Tento styl výuky byl pro žáky jistě přínosem jak v oblasti znalostí, tak i jazykové dovednosti. Všem velké díky.

Mgr. Radim Zapletal

Další příspěvky

Český den proti rakovině 2024

Dne 15. 5. 2024 proběhla již tradiční sbírka, ve které se nám podařilo vybrat nádherných 10 285,- Kč! Což je ještě víc než v loňském

Africká kultura pro 1. stupeň

Ve čtvrtek 23. 5. 2024 celý první stupeň zavítal až do daleké Afriky v rámci pásma s názvem Africká kultura. Z Afrického Konga k nám

Den s Evropskou unií

Milí rodiče a přátelé naší školy, minulý týden v pátek 17. května 2024 proběhly oslavy výročí vstupu České republiky do Evropské unie. Nesměle mohu tuto

Den šílených účesů

V úterý 21. května se uskutečnila na naší škole další akce z projektu Hrdé školy. Každý, kdo se chtěl této akce zúčastnit, musel popustit uzdu