Jelikož žáky 5. ročníku do budoucna čeká výuka druhého cizího jazyka, měli jedinečnou možnost si minulý týden vyzkoušet, že němčina opravdu není obtížně zvládnutelný jazyk. Pomocí jazykové animace, která zpestřuje a odbourává předsudky k tomuto jazyku, si žáci zároveň mohli uvědomit, že má spoustu blízkého s naší kulturou. Paní lektorka žákům připravila jednoduché pohybové a komunikační jazykové metody, kterými žáky seznámila se základní slovní zásobou. Ve skupinkách měli zajímavou aktivitu, kdy společně zapisovali ze svých cestovatelských zkušeností slova, která znají z německého či jiného jazyka. Věřím, že animace žákům přiblížila význam německého jazyka a motivuje je postupem času k získávání komunikačních dovednosti nejenom s ohledem na to, že je to úřední jazyk sousedních zemí, ale taktéž jim může otevřít bezpočet možností většího profesního a osobního růstu v budoucích plánech.

Mgr. Petra Stýskalová

Deváťáci a beseda s lékárnicí

Ve čtvrtek 25. dubna 2024 odpoledne jsme pro naše vycházející žáky připravili dvouhodinovou besedu s vedoucí lékárny magistrou Petrou Dostálovou. Paní lékárnice se nám nejdříve

Jarní sběr papíru – 2. 5. 2024