Jelikož žáky 5. ročníku do budoucna čeká výuka druhého cizího jazyka, měli jedinečnou možnost si minulý týden vyzkoušet, že němčina opravdu není obtížně zvládnutelný jazyk. Pomocí jazykové animace, která zpestřuje a odbourává předsudky k tomuto jazyku, si žáci zároveň mohli uvědomit, že má spoustu blízkého s naší kulturou. Paní lektorka žákům připravila jednoduché pohybové a komunikační jazykové metody, kterými žáky seznámila se základní slovní zásobou. Ve skupinkách měli zajímavou aktivitu, kdy společně zapisovali ze svých cestovatelských zkušeností slova, která znají z německého či jiného jazyka. Věřím, že animace žákům přiblížila význam německého jazyka a motivuje je postupem času k získávání komunikačních dovednosti nejenom s ohledem na to, že je to úřední jazyk sousedních zemí, ale taktéž jim může otevřít bezpočet možností většího profesního a osobního růstu v budoucích plánech.

Fotogalerie zde

Mgr. Petra Stýskalová

Den šílených účesů

V úterý 21. května se uskutečnila na naší škole další akce z projektu Hrdé školy. Každý, kdo se chtěl této akce zúčastnit, musel popustit uzdu