Deváťáci a beseda s lékárnicí

Ve čtvrtek 25. dubna 2024 odpoledne jsme pro naše vycházející žáky připravili dvouhodinovou besedu s vedoucí lékárny magistrou Petrou Dostálovou. Paní lékárnice se nám nejdříve představila a řekla nám svou cestu k tomuto povolání. Vysvětlila, jak se dnes píše životopis (curriculum vitae) při žádosti o zaměstnání a popsala, jak může vypadat pracovní pohovor. Následně si zkušební rozhovor vyzkoušela s jednou naší žákyní. Poté odpovídala na předem zaslané dotazy a vysvětlila, proč (a zda vůbec) je léků málo, jak se testují nové léky a proč nové léky jsou drahé. Také nám vysvětlila, jak to prakticky chodí v lékárně a co vše musí lékárník umět a dělat.

Druhou polovinu besedy naplnila praktická ukázka výroby tobolky s laktózou, jak se míchá mast a jak se vyrábí další léčivé prostředky. Tato část žáky velmi zaujala, bylo to výborné zpestření hodiny profesní přípravy. Besedu jsme ukončili poděkováním paní Dostálové a předáním kytičky.

Na závěr chci poděkovat paní Dostálové za čas, který nám věnovala a za její ochotu přiblížit žákům její obor a také děkuji žákům za pozornost a vstřícný přístup k tématu. Fotky naleznete ve fotogalerii zde.

Mgr. Radim Zapletal

Český den proti rakovině 2024

Dne 15. 5. 2024 proběhla již tradiční sbírka, ve které se nám podařilo vybrat nádherných 10 285,- Kč! Což je ještě víc než v loňském

Africká kultura pro 1. stupeň