Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Deváťáci a beseda s lékárnicí

Ve čtvrtek 25. dubna 2024 odpoledne jsme pro naše vycházející žáky připravili dvouhodinovou besedu s vedoucí lékárny magistrou Petrou Dostálovou. Paní lékárnice se nám nejdříve představila a řekla nám svou cestu k tomuto povolání. Vysvětlila, jak se dnes píše životopis (curriculum vitae) při žádosti o zaměstnání a popsala, jak může vypadat pracovní pohovor. Následně si zkušební rozhovor vyzkoušela s jednou naší žákyní. Poté odpovídala na předem zaslané dotazy a vysvětlila, proč (a zda vůbec) je léků málo, jak se testují nové léky a proč nové léky jsou drahé. Také nám vysvětlila, jak to prakticky chodí v lékárně a co vše musí lékárník umět a dělat.

Druhou polovinu besedy naplnila praktická ukázka výroby tobolky s laktózou, jak se míchá mast a jak se vyrábí další léčivé prostředky. Tato část žáky velmi zaujala, bylo to výborné zpestření hodiny profesní přípravy. Besedu jsme ukončili poděkováním paní Dostálové a předáním kytičky.

Na závěr chci poděkovat paní Dostálové za čas, který nám věnovala a za její ochotu přiblížit žákům její obor a také děkuji žákům za pozornost a vstřícný přístup k tématu. Fotky naleznete ve fotogalerii zde.

Mgr. Radim Zapletal

Další příspěvky

Český den proti rakovině 2024

Dne 15. 5. 2024 proběhla již tradiční sbírka, ve které se nám podařilo vybrat nádherných 10 285,- Kč! Což je ještě víc než v loňském

Africká kultura pro 1. stupeň

Ve čtvrtek 23. 5. 2024 celý první stupeň zavítal až do daleké Afriky v rámci pásma s názvem Africká kultura. Z Afrického Konga k nám

Den s Evropskou unií

Milí rodiče a přátelé naší školy, minulý týden v pátek 17. května 2024 proběhly oslavy výročí vstupu České republiky do Evropské unie. Nesměle mohu tuto

Den šílených účesů

V úterý 21. května se uskutečnila na naší škole další akce z projektu Hrdé školy. Každý, kdo se chtěl této akce zúčastnit, musel popustit uzdu