Březen – měsíc čtenářů

I v letošním školním roce jsme si společně s žáky nejen v hodinách českého jazyka a literatury připomněli, že březen bývá oslavován jako měsíc čtenářů.

Dne 7.3.2024 proběhlo na naší škole tradiční scénické čtení v podání umělecké agentury Pierrot. Žáci 5. až 9. tříd se společně s herci Davidem Vackem a Jiřím Hejcmanem a herečkou Pavlínou Hejcmanovou přenesli do knihy Veroniky Válkové s názvem Vznik ČSR 1918 aneb Velezrada se trestá. Zde měli možnost prožít dobrodružství dvanáctileté Báry, která pomocí kouzelného atlasu cestuje časem a tentokrát se dostala do městečka Dobříš na sklonku 1. světové války. Žáci se i díky scénickému čtení dozvěděli, jak významný je rok 1918 pro naši vlast. Herci žákům představili i další autorčiny knihy a doporučili je k četbě.

Naši prvňáčci až čtvrťáci zhlédli Čapkovu Pošťáckou pohádku. Pomáhali skřítkům a panu poštmistrovi vypátrat odesílatele i adresátku neoznačeného dopisu. Skřítky, pošťáka a další postavy tentokrát ztvárnili David Vacke, Jiří Hejcman a Irena Vacková.

V rámci oslav čtenářství jsme s žáky 2. stupně zavítali rovněž do místní knihovny, kde nám paní knihovnice Pavlína Papayová představila spoustu knih žánru Young Adult, povyprávěla nám o úrovni čtenářství v České republice a rovněž nás namotivovala k četbě knih a vyzvedla pozitiva četby. Za příjemně strávený čas v knihovně ještě jednou děkujeme. Závěrem měsíce v hodinách literatury proběhnou čtenářské dílny v naší školní knihovně. Završíme jimi oslavy měsíce knih a čtenářů.

Mgr. Kamila Šebestová

Fotografie ze scénického čtení

Silový víceboj Osvětimany 2024

Ve čtvrtek se vybraní žáci z osmé a devátých tříd (4 dívky a 4 chlapci) vydali na silový víceboj do Osvětiman. Celkem se soutěžilo v šesti disciplínách