Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Beseda o zdravotnických oborech

Po roce k nám opět zavítal tým z Uherskohradišťské nemocnice reprezentovaný pR manažerem Davidem Vacke a Lubomírem Gazdošem z personálního oddělení, aby se setkali s žáky osmých tříd a uvedli je do možností studia na středních zdravotnických školách, vyšších odborných, případně vysokých školách. Dva zaměstnance Nemocnice UH doplnily dvě studentky Střední zdravotnické školy UH. Kromě teorie si žáci vyzkoušeli i praktický kvíz, kdy poznávali pár zdravotnických pomůcek a hledali jejich využití při léčbě pacienta.

Touto besedou jsme s osmáky zahájili přípravu na budoucí povolání v rámci kariérního poradenství. V dalších měsících budeme pokračovat tak, aby v lednu 2024 mohli žáci zodpovědně odevzdat přihlášky na své budoucí školy.

Pár fotek z této vzdělávací besedy naleznete zde.

Mgr. Radim Zapletal

Další příspěvky

Kariérní poradenství pro osmáky

V pondělí 29. května 2023 jsme našim osmákům nabídli besedu s profesionální kariérní poradkyní Silvou Štěpitovou. Dvouhodinová beseda se skládala jak z přednášky a předávání