Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Beseda o zdravotnických oborech

Po roce k nám opět zavítal tým z Uherskohradišťské nemocnice reprezentovaný pR manažerem Davidem Vacke a Lubomírem Gazdošem z personálního oddělení, aby se setkali s žáky osmých tříd a uvedli je do možností studia na středních zdravotnických školách, vyšších odborných, případně vysokých školách. Dva zaměstnance Nemocnice UH doplnily dvě studentky Střední zdravotnické školy UH. Kromě teorie si žáci vyzkoušeli i praktický kvíz, kdy poznávali pár zdravotnických pomůcek a hledali jejich využití při léčbě pacienta.

Touto besedou jsme s osmáky zahájili přípravu na budoucí povolání v rámci kariérního poradenství. V dalších měsících budeme pokračovat tak, aby v lednu 2024 mohli žáci zodpovědně odevzdat přihlášky na své budoucí školy.

Pár fotek z této vzdělávací besedy naleznete zde.

Mgr. Radim Zapletal

Další příspěvky

Dopravní soutěž v Nedakonicích

Ve čtvrtek 18. dubna jsme se zúčastnili soutěže školních družin ve znalostech z dopravní výchovy. Naši družinu reprezentovali čtyři žáci 3. třídy: Magdaléna Balíčková, Kateřina

Jazyková animace „Němčina nekouše“

Jelikož žáky 5. ročníku do budoucna čeká výuka druhého cizího jazyka, měli jedinečnou možnost si minulý týden vyzkoušet, že němčina opravdu není obtížně zvládnutelný jazyk.

Beseda nad zdravotnickými obory

Již se stala tradice, že v březnu nebo dubnu k nám zavítá tým z Uherskohradišťské nemocnice reprezentovaný pR manažerem Davidem Vacke a Lubomírem Gazdošem z personálního oddělení,