Virtuálně v elektrárně

Ve středu 13. 3. 2024 měli možnost žáci 9. ročníku navštívit prostory naší jaderné elektrárny Temelín. Díky projektu „Virtuálně v elektrárně“ si mohli prohlídnout místa, do kterých se běžný člověk nepodívá. Dozvěděli se celý postup výroby elektřiny od řízeného štěpení jádra izotopu uranu až po přenos elektrické energie do rozvodné sítě. Součástí výuky byl i kvíz, kterým si vtipní moderátoři ověřili získané vědomosti našich žáků. Věřím, že se všem účastníkům tato netradiční výuka líbila.

Fotografie ZDE

Mgr. Tomáš Kordula, ředitel školy

Silový víceboj Osvětimany 2024

Ve čtvrtek se vybraní žáci z osmé a devátých tříd (4 dívky a 4 chlapci) vydali na silový víceboj do Osvětiman. Celkem se soutěžilo v šesti disciplínách