Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Výjezd do Uherského Hradiště

Dne 12.3.2024 jsme se s žáky 6.,7. a 9.A+B tříd vydali do Uherského Hradiště do kina Hvězda zhlédnout film Děti Nagana. Film pojednával o partě malých chlapců, kteří se rozhodli vytvořit hokejový tým po vzoru tehdejších úspěšných reprezentantů v Naganu. Následoval program pro každou třídu. Žáci 9.tříd si vyzkoušeli únikovou hru – Exit game. Zde si mohli prověřit své schopnosti i logické myšlení při řešení úkolů, díky kterým se dostali téměř ze všech místností ven. V rámci hry zjistili, jak důležitá je skupinová spolupráce. 7.třída měla připravený sportovní program v Jumparku a 6.třída se vydala prozkoumat historii Uherskohradišťska v období pravěku do Památníku Velké Moravy. Žáci se dozvěděli o tehdejším způsobu života, v haptické stezce si mohli ohmatat předměty, které naši předci používali, prohlédli si vykopávky a na závěr si vyrobili vlastní pravěký náhrdelník.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Marie Mrvová

Připojujeme i hodnocení našich nejstarších 🙂

Protože jsem velký fanoušek hokeje, film se mi líbil. Líbila se mi pointa filmu. Exit game by pro mě byla možná záživnější, kdyby byla na jiné téma, ale i tak jsem si hru užila a líbila se mi vzájemná spolupráce.

Ačkoliv nejsem velký fanoušek filmů, film se mi líbil. Byl mnohem lepší než Spící město. Klidně bych ho doporučila, pobaví se u něho asi všichni. Na únikovce jsem byla poprvé a myslím, že jsme ji s holkama zvládly docela dobře. Určitě bych zašla znova.

V kině se mi líbilo, že jsme tam byli sami. Film ‘’Děti Nagana’’ se mi moc nelíbil, za mě to bylo o ničem. Nemělo to moc smysluplný příběh. Od únikovky jsem čekal trochu více. Moje skupinka byla v místnosti o zombících. Výzdoba byla v celku slabá. Myslel jsem si, že to bude větší, za mě to bylo malé, čekal jsem alespoň 2 místnosti.

Děti Nagana jsem viděl poprvé, i když je na Netflixu. Líbil se mi, protože na český film je to nadprůměr. Na únikovce jsme měli téma „Mayský prales“ a podařilo se nám uniknout v rekordním čase. Moc se mi tam líbilo. Chtěl bych tam zajít jěště někdy na nějakou další únikovku.

Z filmu Děti Nagana jsem viděla asi  půlku, ale i ta půlka mě hned při příchodu velmi zaujala a byla jsem do toho tak „zažraná“ a tak tak mě film napínal, kdo vyhraje, jestli páťáci nebo deváťáci. Film ve mně vyvolával emoce z dětství a vzpomínky, když jsem vyběhla s kamarádama pod barák a hráli jsme si. Na film bych se rozhodně podívala znovu a doporučila bych ho všem lidem v jakémkoliv věku, protože starší lidé v tom vidí svoje mládí a mladší v tom vidí sebe.
Na únikovce jsem už byla dávno, ale v místnosti Prales, teďka jsem byla v Kouzelnické komnatě. Jendoznačně mě víc bavila Kouzelnická komnata. Hrozně mě baví různé šifry, rébusy… Když se do té role vžijete, je to úplně jako kdyby to nebyla „hra“, ale reálně někde uvěznění. Únikovku bych velmi doporučila nějaké partě kamarádů.

Film hodnotím 3 z 5, dobré postavy, dobré vtipy, ale hlavní problém je nepromyšlený děj. Exit game „Mayský prales“ byl dobrý zážitek, skvělé hlavolamy, logické úkoly, dá se žádat o nápovědu. Doporučuju. 8 z 10.

Film Děti Nagana byl velice zajímavý, sice to nebyl můj šálek čaje, ale určitě nebyl špatný. Na filmu mě nejvíce zaujala ta odvaha a motivace hrát proti mnohem starším klukům, než byli hlavní hrdinové a přesto vyhrát. Úniková hra mě velice zaskočila, čekal jsem, že ji budeme mít hotovou do půl hodiny. Náš level jsme nakonec ani nedokončili, ale nebyli jsme daleko od úspěšného konce. Jako útěchu jsme dostali informaci, že naše místnost byla ta nejtěžší. Určitě bych únikovku doporučil všem a řekl jim, že vše v té místnosti je důležité a štěstí na zámcích funguje.

Kino mě velmi mile překvapilo. Film se mi moc líbil a byl krásně zpracován. Únikovka se mi moc nelíbila. Nezaujalo mě to a přišlo mi to takové nijaké. Už bych na ni znovu asi nikdy nešla.

Film byl dobrý a líbil se mi. Únikovka byla dobrá a taky mě bavila, ale nedostali jsme se ven. 

Kino bylo slabé, příště bych šel na něco lepšího. Z celého filmu byla fajn asi jen jedna scéna. Radši bych si zašel na Naruto film. Úniková hra už byla lepší, i když se nám nepovedlo uniknout, protože jsme měli nejtěžší místnost. Spoustu zámků jsme otevřeli náhodou, některé hádanky bylo fakt těžké rozluštit.

Kino se mi líbilo, film byl zajímavý a uteklo to rychle. Únikovka mě moc nebavila, ale vyřešili jsme to bez nápovědy, asi bych tam už nešla znova, ale někoho to bavit může.

Kino se mi líbilo, líbilo se mi, že jsme byli sami, bylo tam hodně místa a film byl lepší než minulý. Úniková hra byla docela dobrá, naštěstí jsme se zvládly dostat ven včas.

Film Děti Nagana se mi velmi líbil, i když to bylo o hokeji, který moc ráda nemám, ale film byl moc fajn. A pak jsme byli na únikové hře, kterou jsem čekala více zábavnější, ale byli jsme jenom v jedné malé místnosti a tam jsme pomocí indicií našli klíč. Nebylo to tak zábavné, jak sem čekala, ale i tak jsem si to užila.

Film byl velice dobrý, mně se líbil a za mě byl taky dobře vybraný. Únikovka byla úplně skvělá, dělal jsem ji poprvé, ale zážitek to byl krásný. Sice jsme se nedostali ven, ale taková 1 hodinka přemýšlení s ostatníma klukama byla dobrá a užil jsem si to. Rád bych si to někdy i zopakoval a určitě doporučuju.

Na kině se mi líbilo hlavně, že jsem si odfrkl. Jinak hodnotím film 8 z 10. Film byl pěkně propracovaný. Jediné, co se mi na něm nelíbilo, že se neodehrával na ledě. Únikovka byla skvělá  ,,unikli jsme za 16 minut”. Čas „bez podvodu“ je 49 minut. Trochu na přemýšlení. Skvělé.

Nemám rád filmy. A tento film se mi taky nelíbil. Nepochopil jsem, proč rodiče hlavního hrdiny nedokázali vymyslet žádný důvod, aby mu vysvětlili svému dítěti, proč nemůže hrát hokej. Je divné, když dospělý člověk může říct pouze: “Jsem řekl, že ne a proto to tak musí být“.

Film byl pro mě trošku podprůměr, protože prvních 20 minut, kdy nás film dostával do děje, bylo dobrých. Prostředek filmu, nějakých těch cca 40 minut mě trošku zklamalo, protože se příběh moc nerozvíjel, ale konec filmu byl lepší díky vtipným scénkám a taky díky postavě rozhodčího, který dodával kapku srandy. Únikovka byla super, nevěděl jsem, co od ní mám čekat, protože jsem dřív na únikovce nikdy nebyl. Téma zombíků, které jsme si vybrali, bylo obtížné, ale užili jsme si to. Vřele doporučuju.

Další příspěvky

Silový víceboj Osvětimany 2024

Ve čtvrtek se vybraní žáci z osmé a devátých tříd (4 dívky a 4 chlapci) vydali na silový víceboj do Osvětiman. Celkem se soutěžilo v šesti disciplínách

Mezinárodní den mrkve

V rámci oslav mezinárodního dne mrkve, který se slaví každý rok přesně 4. dubna, se zapojili i  žáci druhých tříd. V českém jazyce jsme pracovali s