Varhanní koncert, bruslení, barokní památky v UH

21. prosinec 2022 se nesl ve znamení vánočního ladění. Nejprve jsme se sešli všichni od prvňáčků až po deváťáky v kostele sv. Václava a poslechli si krásný varhanní koncert, který zazněl od bratrů Lukáše a Tadeáše Radových. Mohli jsme si poslechnout jak ukázky vážné hudby, tak také zazpívat si společně s nimi známé koledy. Ještě jednou bratrům děkujeme za okouzlující hudební zážitek!

Dále se třídy již rozdělily. Žáci sedmé a deváté třídy si vyzkoušeli své sportovní nadání a vydali se klouzat a bruslit do areálu letního kina. Naštěstí všichni sportování zvládli bez úrazu a užili si kopec srandy.

Osmé třídy se vydali do Uherského Hradiště za osobním poznáním významných památek z období baroka. Z úst paní učitelky Šebestové se dozvěděli možná i nové informace o místech, kterými často procházejí. Poté si prošli stánky na Masarykově náměstí, dokoupili zbylé dárečky a vydali se zpět do Boršic připravovat se na zítřejší vánoční večírek.

Mgr. Kamila Šebestová

Dopravní soutěž v Nedakonicích

Ve čtvrtek 18. dubna jsme se zúčastnili soutěže školních družin ve znalostech z dopravní výchovy. Naši družinu reprezentovali čtyři žáci 3. třídy: Magdaléna Balíčková, Kateřina