Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Anglické okénko 1 aneb výuka jinak

V době předvánoční a povánoční jsme se v sedmé, v osmých a v deváté třídě věnovali projektům na zadané téma. Sedmáci zpracovali téma: Mé oblíbené zvíře. Za úkol bylo vytvořit papírovou brožurku s informacemi a obrázky zvířat. Následovala prezentace před celou třídou v anglické jazyce, kde žák svou práci představil. Fotky prací si můžete prohlédnout zde.

V osmých třídách dostali žáci úkol zpracovat svou práci na počítači v programu PowerPoint. Na výběr měli tři témata: 1. návštěva žáků ze spřátelené školy Tvrdošín, 2. neobvyklý sport, 3. nemoci (seznam nemocí a zaměření se na jednu z nich). Práce se velmi povedly, opět následovala prezentace před celou třídou v anglickém jazyce.

V deváté třídě jsou žáci už zvyklí na projekty přes počítač, takže pro většinu z nich nebyl problém zpracovat v PowerPointu jedno z následujících témat: 1. moje oblíbená hra, 2. moje budoucnost, 3. vynález. Většina žáků se k práci postavila čelem a vznikly krásné prezentace, našlo se ovšem i pár takových, kteří práci nedokončili a podmínky odevzdání práce nezvládli. Projekt byl opět prezentován v jednotlivých skupinách a žáci si tak mohli vyzkoušet mluvit o své práci před kamarády v cizím jazyce.

Věřím, že tento způsob práce a hlavně použití angličtiny je pro žáky velmi prospěšný a budeme v nastoleném trendu i ve 2. pololetí pokračovat.

Mgr. Radim Zapletal

Další příspěvky

Bobřík informatiky 2023

V průběhu listopadu letošního roku k nám do školy opět zavítala soutěž Bobřík informatiky. Soutěžilo se ve 4 kategoriích a soutěže se zúčastnili žáci 4.

Zjišťujeme pH 🧪

V chemii 9. ročníku jsme si vyzkoušeli, jak se dá určit kyselost a zásaditost různých roztoků. Připravili jsme si do zkumavek několik různých látek např.

Stávka – 27. 11. 2023

Vážení rodiče, na základě společné porady všech zaměstnanců jsme se rozhodli aktivně zapojit do plánované stávky v pondělí 27. listopadu. V tento den bude provoz

SORUDO – kurz sebeobrany pro 6. třídu

Ve středu 22. listopadu měli žáci 6. třídy možnost absolvovat jednodenní kurz sebeobrany zajištěný organizací Sorudo. V praxi si žáci vyzkoušeli, jak reagovat v nebezpečných

Den bez batohu

Batohy zakázány! Tak se nesl úterní den 21. listopadu v rámci akcí Hrdé školy. Žáci měli možnost přinést si učebnice a pomůcky do vyučování v