Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Školní kolo recitační soutěže

V pátek 24.2. proběhlo na 1.stupni školní kolo recitační soutěže. Této přehlídce recitátorů předcházely nejprve třídní kola.
Děti soutěžily ve třech kategoriích: 0. kategorie – žáci 1.tříd, 1.kategorie – žáci 2. a 3. tříd, 2. kategorie – žáci 4. a 5. tříd.

Všechny soutěžící nadšeně podpořilo publikum, které napjatě sledovalo výkony svých spolužáků a kamarádů. Malí recitátoři se svého úkolu zhostili velmi dobře, měli připraveny velmi pěkné básně a předvedli úžasné výkony. Obzvláště všechny překvapili prvňáčci, jejichž texty byly dlouhé a náročné. Pro porotu bylo proto velmi obtížné vybrat ty nejlepší. Letos byla konkurence přednášejících opravdu veliká. Nakonec porota rozhodla o umístění takto:

0.kategorie  – 1.místo Klaudie Galářová – 1.A

2.místo Liliana Knapová – 1.B a Eliška Vrtalová 1.A

3.místo – Matyáš Frelich

1.kategorie –  1.místo Patrik Zemánek – 2.třída

2.místo Magdaléna Balíčková – 2.třída

3.místo Tereza Tománková – 3.třída a Matyáš Kolaja – 3.třída

2.kategorie – 1.místo Petr Struhelka – 4.B

2.místo Stela Tomášů – 4.A

3.místo Šimon Dědič – 5.třída  a Pavel Juřík – 4.B

Všichni účastníci soutěže byli odměněni sladkostí, vítězové diplomy a drobnými dárky. Do okrskového kola, které se koná 10.3.2023 v Centru ekologické výchovy Žabka při SVČ Klubko, postoupili vždy dva nejlepší recitátoři z jednotlivých kategorií. Budeme jim všichni držet palce, aby naši školu reprezentovali co nejlépe.

Závěrem bych ráda poděkovala všem rodičům i kolegyním za přípravu žáků na tuto soutěž, členům poroty za nelehký úkol při rozhodování a žákyním Vendule Gürtlerové, Stele Tomášů, Kláře Pernicové a Beátě Martinákové za ukázkový přednes a zpříjemnění školního kola recitační soutěže.

Mgr. Ivana Uhlířová

Foto z akce zde:   https://eu.zonerama.com/ZSBorsice/Album/9479110

Další příspěvky