Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Beseda s myslivci ve ŠD

V pátek 24.2. nás v rámci týdne „Péče o lesní zvířátka v zimě“ navštívili členové Mysliveckého spolku Buchlov Buchlovice.

Myslivci si na besedu přinesli velké množství předmětů, se kterými postupně seznamovali naše děti, ať už to byly myslivecké trofeje, shozy zvěře, vábničky napodobující hlasové projevy zvěře, lovecký zvukový nástroj Borlici, na kterou si mohly všechny děti zkusit zahrát – některým se i povedlo nějaký zvuk vyloudit.

Největší zájem ale vzbuzoval malý lovecký pes Car plemene Border teriér, který si podle páníčka Martina Kučíka troufne i na velikého divočáka. Jeho lovecký vůdce nám ukázal pomůcky, které při lovu s ním používá.

Velký úspěch sklidily myslivecké zbraně, které myslicvci přivezli na ukázku a děti si je mohly prohlédnout. Beseda byla poučná a všichni jsme si odnesli mnoho nových poznatků o lese a lesních zvířátkách.

Pánům myslivcům moc děkujeme a těsíme se na další setkání

fotografie zde: https://eu.zonerama.com/ZSBorsice/Album/9488051

 

Další příspěvky