Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Dramatizace Kytice v 8. třídách

Dne 13.6.2023 žáci osmých tříd uzavřeli učivo z českého jazyka dramatizací slavného díla z pera Karla Jaromíra Erbena. Již v průběhu měsíce května se žáci rozdělili do skupin a začali s několikatýdenním nácvikem. V den D nás čekalo zdramatizování celkem 5 balad v dvojím podání – Polednice, Vodník, Svatební košile, Štědrý den a Dceřina kletba. Žáci si připravili i kulisy a přinesli zajímavé kostýmy. Velká chvála patří všem zúčastněným, protože naučit se dlouhé a náročné texty plné obratů, které se dnes již nepoužívají a postavit se vzájemně před publikum, chce skutečně pilný trénink i špetku kuráže. Po zhlédnutí všech dramatizací jsme vybrali ty nejvíce povedené a herci svůj výkon zopakovali před učiteli i před žáky 7. třídy. Kdo ví, třeba právě díky dramatizaci balad někdo objevil svůj herecký talent a bude jej i nadále rozvíjet.

Fotografie i videa z dramatizace můžete zhlédnout zde.

Mgr. Kamila Šebestová

Další příspěvky