Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Cyklovýlet 8.A

Ve dnech 14. a 15.6.2023 se žáci 8.A třídy zúčastnili školního cyklovýletu. Vyrazili jsme z Boršic směrem na Kostelany a Ostrožskou Novou Ves, kde nás čekala první zastávka na minigolfu na Slováckém dvoře. Cestou jsme sice trošičku bloudili a projeli se lesem o kousek více, ale tato malá zajížďka nám nemohla zkazit nádherný slunečný den. Golfové míčky byly trochu neposedné a ne všem se podařilo dostat míček do jamky napoprvé nebo napodruhé, napotřetí… Někteří potřebovali i 13 pokusů ke zdolání různých typů jamek. Nejvíce se vedlo Adélce Zelinkové, která měla celkové skóre na 17 jamek 62 úderů. V závěsu za ní byl Kryštof Jurčík s 63 údery. Zájemci si vyzkoušeli také pumptruckovou dráhu.

Po drobném občerstvení jsme se vydali po cestě dál směrem do Veselí nad Moravou. Zde jsme se stavili na oběd a odtud pokračovali přes zámecký park a jeho bludiště podél Baťova kanálu do Strážnice. Protože jsme měli dostatek času, rozhodli jsme se prodloužit si jízdu podél břehů až do Petrova, kde jsme se občerstvili zmrzlinou a vydali jsme se zpátky do přístaviště ve Strážnici. Zde jsme se zúčastnili hodinové okružní plavby po Baťově kanále, propluli protipovodňovými komorami a dozvěděli jsme se zajímavosti z historie stavby kanálu i zajímavosti z oblasti fauny a flóry, která se podél kanálu vyskytuje.

Poté už nás čekala jen cesta do nedalekého kempu. V kempu nás ovšem čekala největší výzva dne. Po ujetí 40 km jsme si ještě museli postavit stany, v nichž jsme strávili noc. Než jsme se uložili ke spánku, povečeřeli jsme v přístavišti, povídali si, vzájemně si sdělili zážitky a vyslechli strašidelný příběh na dobrou noc.

Ráno někteří z nás nemohli dospat a vstávali už v 6:30. Nasnídali jsme se, sbalili stany a vydali jsme se na prohlídku strážnického skanzenu – Muzea vesnice jihovýchodní Moravy. Paní průvodkyně nám popsala život našich předků, vysvětlila, co se dělo při narození dítěte, během svatby i během úmrtí člena rodiny. Měli jsme možnost nahlédnout i do dobových interiérů a alespoň trochu nasát historii.

Po prohlídce jsme už pomalu zamířili zpět do Boršic. Vzali jsme to ale oklikou přes rozhlednu Radošov, která se nachází ve Veselí nad Moravou. V tu dobu jsme si mysleli, že je to jediný kopec na naší cestě. Zmýlili jsme se. Po obědě ve vietnamské restauraci jsme opět šlápli do pedálů a vyrazili přes Moravský Písek do Polešovic a z Polešovic přes kopcovité vinohrady do Boršic. Měli jsme toho už dost, přesto jsme se nevzdali a zpáteční padesátikilometrovou cestu jsme úspěšně zdolali. Máme spoustu zážitků, na které budeme rádi vzpomínat.

Fotografie

 

Mgr. Kamila Šebestová, Mgr. Veronika Sedlářová

Další příspěvky

Dopravní soutěž v Nedakonicích

Ve čtvrtek 18. dubna jsme se zúčastnili soutěže školních družin ve znalostech z dopravní výchovy. Naši družinu reprezentovali čtyři žáci 3. třídy: Magdaléna Balíčková, Kateřina

Jazyková animace „Němčina nekouše“

Jelikož žáky 5. ročníku do budoucna čeká výuka druhého cizího jazyka, měli jedinečnou možnost si minulý týden vyzkoušet, že němčina opravdu není obtížně zvládnutelný jazyk.

Beseda nad zdravotnickými obory

Již se stala tradice, že v březnu nebo dubnu k nám zavítá tým z Uherskohradišťské nemocnice reprezentovaný pR manažerem Davidem Vacke a Lubomírem Gazdošem z personálního oddělení,