Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Cyklovýlet 7. třída

Dne 9. 6. 2023 si sedmá třída naplánovala cyklovýlet. Vyrazili jsme v 8:15 od školy přes Kostelany nad Moravou, Kunovice do Ostrožské Nové Vsi. Cestou na cyklostezce nás zastihla menší přeháňka, tak jsme tento čas využili pro krátké občerstvení u odpočívadla směrem na Uherský Ostroh. Poté jsme se dali směrem k Novoveským štěrkovým jezerům. Na mole jsme se vyfotili a někteří i zvlažili nohy. Vašek našel krásného roháče, který ovšem nebyl úplně rád, že se stal na krátkou chvíli exponátem, a tak mu to dal pocítit doslova na vlastní kůži. Tohle byla ta méně náročnější etapa naší vyjížďky.

Dalším cílem byla objížďka jezer. Myslím, že někteří na tuhle část cesty dlouho nezapomenou. Bahnitý terén nás překvapil přibližně v polovině cesty kolem největšího jezera, a tudíž již nebylo cesty zpět a tímto terénem jsme se museli doslova „probahnit“. Zejména tady někteří z nás pochopili, co znamená přísloví: „Řve jako na lesy“. Nicméně všichni tuhle cestu zvládli a prošlapali se až na zasloužený oběd na Slováckém dvoře. Poslední část cesty byla přes Kostelanský les. Cestou zpět jsme jeli tak rychle, co to jen šlo, protože pohled na valící se mračno nad Boršicemi, sliboval pěkný liják. Všechno jsme stihli, včetně závěrečné fotky. Celkem jsme našlapali krásných 40 km. Doufám, že si všichni zúčastnění výlet užili a mají na co vzpomínat.

FOTOGRAFIE

Mgr. Kateřina Sedlářová

Další příspěvky

Silový víceboj Osvětimany 2024

Ve čtvrtek se vybraní žáci z osmé a devátých tříd (4 dívky a 4 chlapci) vydali na silový víceboj do Osvětiman. Celkem se soutěžilo v šesti disciplínách

Mezinárodní den mrkve

V rámci oslav mezinárodního dne mrkve, který se slaví každý rok přesně 4. dubna, se zapojili i  žáci druhých tříd. V českém jazyce jsme pracovali s