Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Cesta do pravěku – třídní projekt 4.B

22.2. proběhla v naší třídě první část projektu „Cesta do pravěku“. Toto historické období je pro žáky velmi zajímavé a poskytuje možnost shrnout nové poznatky v projektovém vyučování.

„Pravěcí lidé“ se rozdělili do „tlup“ a nejprve pracovali se zábavnými pracovními listy, pomocí nichž si zopakovali probrané učivo. Dozvěděli se, že starší době kamenné se také říká Paleolit, mladší době kamenné Neolit. Vyluštili křížovku a z obrázků „vyrytých v jeskyni“ složili zprávu, kterou jim zanechala sousední tlupa. Poté se pustili do praktických úkolů. Na jednotlivých stanovištích modelovali Věstonickou venuši, z hlíny vyráběli náhrdelníky a malovali kresby uhlem, hlavně pravěká zvířata – mamuty. Odpočívali při poslechu příběhu z knihy Eduarda Štorcha Lovci mamutů – Kopčem strážce ohně.

Závěrečný úkol spočíval v bezeslovném ztvárnění scének ze života pravěké tlupy. Obzvlášť tento úkol se všem moc líbil.

Projektový den jsme ukončili prezentací pravěkých výrobků a zbraní, které si děti sami vyrobily za pomoci „starších členů tlupy“. Podle dětských tváří a fotografií usuzuji, že se jim projektový den líbil.

Druhou část projektu uskutečníme za příznivého počasí v měsíci březnu na Mamutí stezce.

Mgr. Ivana Uhlířová

Fotografie z projektu zde: https://eu.zonerama.com/ZSBorsice/Album/9490171

Další příspěvky

Silový víceboj Osvětimany 2024

Ve čtvrtek se vybraní žáci z osmé a devátých tříd (4 dívky a 4 chlapci) vydali na silový víceboj do Osvětiman. Celkem se soutěžilo v šesti disciplínách

Mezinárodní den mrkve

V rámci oslav mezinárodního dne mrkve, který se slaví každý rok přesně 4. dubna, se zapojili i  žáci druhých tříd. V českém jazyce jsme pracovali s