Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Zvládni první pomoc – 3. třída

Páteční den si třeťáci užili projektovým dnem s lektorkou první pomoci Mgr. Michaelou Navrátilovou a s velitelem JSDH Boršice Ing. Kamilem Havlíčkem a také s hasiči z ÚO Uherské Hradiště, kteří nám přijeli ukázat „nosorožce“.

Dvě hodiny jsme se věnovali první pomoci. Školáci se dověděli, jak pomoci lidem, kteří se zraní, ale hlavně i těm, kteří upadnou do bezvědomí a také proč. Také si vyzkoušeli telefonování na linky IZS- zdravotnickou záchranou službu, hasiče, policii, ale také jsme si povídali o významu linky 112 i v zahraničí. V průběhu jsme zjistili, jak můžeme využít mobilní aplikaci „záchranka“, ale také aplikaci „první pomoc“, která by v případě akutní situace mohla pomoci s řešením nějakého zranění a navést zachránce, ke správnému ošetření. Dozvěděli jsme se i o důležitosti rychlé pomoci v případě tzv. infarktu a mrtvice. Také už víme, co je to epileptický záchvat a jak člověku pomoci.

Nakonec se žákům líbilo použití nepravé krve a ošetření jejich čerstvé 🙂 velké odřeniny 🙂 … teď už si dáme pozor na důležitost ošetření- desinfekci- odstranění kamínku a nečistot z ran…

Po zdravotní části nás čekala část hasičská …

S hasiči jsme si povídali o jejich práci a také pomoci. Už víme, co všechno nám pomáhají a v jakých situacích jsou voláni. Řekli jsme si, jaké mají vybavení aut, za jak dlouho by měli vyjet profesionální hasiči, ale za jak dlouho vyjede i dobrovolná jednotka. Viděli jsme, co všechno se dá vozit ve velkém autě- hlavně voda :-), ale také jsme si řekli, co se vozí v hasičských autech určených spíše pro autonehody, nebo jiné technické zásahy. Také už víme, proč mají hasiči i osobní terénní auta a na jaké zásahy je využívají.

Velmi nás zaujal hasičský oblek :-), ale také přístroj AED a termokamera, kterou jsme museli vyzkoušet ve sklepních prostorách školy… můžete nás poznat na fotkách 😀

https://eu.zonerama.com/ZSBorsice/Album/9809839

Závěrem bych moc chtěla poděkovat lektorce první pomoci Mgr. Michaele Navrátilové- Zvládni první pomoc,

také moc děkujeme Ing. Kamilu Havlíčkovi a hasičům ze stanice Uherské Hradiště.

Další příspěvky