Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Zvládni první pomoc – 3. třída

Páteční den si třeťáci užili projektovým dnem s lektorkou první pomoci Mgr. Michaelou Navrátilovou a s velitelem JSDH Boršice Ing. Kamilem Havlíčkem a také s hasiči z ÚO Uherské Hradiště, kteří nám přijeli ukázat „nosorožce“.

Dvě hodiny jsme se věnovali první pomoci. Školáci se dověděli, jak pomoci lidem, kteří se zraní, ale hlavně i těm, kteří upadnou do bezvědomí a také proč. Také si vyzkoušeli telefonování na linky IZS- zdravotnickou záchranou službu, hasiče, policii, ale také jsme si povídali o významu linky 112 i v zahraničí. V průběhu jsme zjistili, jak můžeme využít mobilní aplikaci „záchranka“, ale také aplikaci „první pomoc“, která by v případě akutní situace mohla pomoci s řešením nějakého zranění a navést zachránce, ke správnému ošetření. Dozvěděli jsme se i o důležitosti rychlé pomoci v případě tzv. infarktu a mrtvice. Také už víme, co je to epileptický záchvat a jak člověku pomoci.

Nakonec se žákům líbilo použití nepravé krve a ošetření jejich čerstvé 🙂 velké odřeniny 🙂 … teď už si dáme pozor na důležitost ošetření- desinfekci- odstranění kamínku a nečistot z ran…

Po zdravotní části nás čekala část hasičská …

S hasiči jsme si povídali o jejich práci a také pomoci. Už víme, co všechno nám pomáhají a v jakých situacích jsou voláni. Řekli jsme si, jaké mají vybavení aut, za jak dlouho by měli vyjet profesionální hasiči, ale za jak dlouho vyjede i dobrovolná jednotka. Viděli jsme, co všechno se dá vozit ve velkém autě- hlavně voda :-), ale také jsme si řekli, co se vozí v hasičských autech určených spíše pro autonehody, nebo jiné technické zásahy. Také už víme, proč mají hasiči i osobní terénní auta a na jaké zásahy je využívají.

Velmi nás zaujal hasičský oblek :-), ale také přístroj AED a termokamera, kterou jsme museli vyzkoušet ve sklepních prostorách školy… můžete nás poznat na fotkách 😀

https://eu.zonerama.com/ZSBorsice/Album/9809839

Závěrem bych moc chtěla poděkovat lektorce první pomoci Mgr. Michaele Navrátilové- Zvládni první pomoc,

také moc děkujeme Ing. Kamilu Havlíčkovi a hasičům ze stanice Uherské Hradiště.

Další příspěvky

Jazyková animace „Němčina nekouše“

Jelikož žáky 5. ročníku do budoucna čeká výuka druhého cizího jazyka, měli jedinečnou možnost si minulý týden vyzkoušet, že němčina opravdu není obtížně zvládnutelný jazyk.

Beseda nad zdravotnickými obory

Již se stala tradice, že v březnu nebo dubnu k nám zavítá tým z Uherskohradišťské nemocnice reprezentovaný pR manažerem Davidem Vacke a Lubomírem Gazdošem z personálního oddělení,

Silový víceboj Osvětimany 2024

Ve čtvrtek se vybraní žáci z osmé a devátých tříd (4 dívky a 4 chlapci) vydali na silový víceboj do Osvětiman. Celkem se soutěžilo v šesti disciplínách