Český den proti rakovině

Dne 10. 5. 2023 se konal Český den proti rakovině. Jedná se o tradiční dobročinnou sbírku a zároveň preventivní akci, kdy můžete zakoupením kvítku měsíčku lékařského přispět na prostředky k boji proti rakovině. Výtěžek putuje na vybavení onkologických center, podporu pracovníků, kteří se o nemocné starají, dále na výzkum léčby proti rakovině či nádorovou prevenci. Letošní sbírka byla zaměřena na podporu léčby nádorů průdušek a plic.

Zástupci parlamentu vyrazili v tento den do ulic Boršic, aby si zářivě žlutou kytičku mohli koupit i všichni kolemjdoucí, a poté poctivě obešli všechny třídy školy.

Těšíme se ze spolupráce s mateřskou školou a obecním úřadem, které jsou už po několikátý rok dalším prodejním místem.

Všem, co přispěli, srdečně děkujeme! 😊

Fotky si prohlédnete zde.

Český den proti rakovině 2024

Dne 15. 5. 2024 proběhla již tradiční sbírka, ve které se nám podařilo vybrat nádherných 10 285,- Kč! Což je ještě víc než v loňském

Africká kultura pro 1. stupeň

Ve čtvrtek 23. 5. 2024 celý první stupeň zavítal až do daleké Afriky v rámci pásma s názvem Africká kultura. Z Afrického Konga k nám