Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Kariérní poradenství pro osmáky

V pondělí 29. května 2023 jsme našim osmákům nabídli besedu s profesionální kariérní poradkyní Silvou Štěpitovou. Dvouhodinová beseda se skládala jak z přednášky a předávání osobních zkušeností, tak i z obrázkového dotazníku na stránkách společnosti VISC, který si žáci udělali přes tablety. Tento dotazník se zakládá na Hollandově typologii zájmů (podle zkratek jednotlivých typů bývá nazývaná rovněž RIASEC), jehož základem je teorie, která už spoustě lidem pomohla přemýšlet jasněji o své kariéře a najít zaměstnání, které odpovídá jejich povaze. Vychází z toho, že lidé, kteří pracují v takových profesích a takových pracovních prostředích, která odpovídají jejich zájmům, bývají výrazně spokojenější a cítí se v práci dobře.

Následovalo pak vysvětlení jednotlivých výsledků a každý se také mohl podívat na výsledky v oblasti nabídnutých povolání. Malou fotogalerii si můžete prohlédnout zde.

Šlo o další možnost pro osmáky začít přemýšlet nad svým budoucím vzdělávání a povoláním. Budeme dále pokračovat pomocí dotazníků, osobních rozhovorů, exkurzí a dalších aktivit příští rok v devátém ročníku.

Mgr. Radim Zapletal

Další příspěvky