Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Výprava na Moravské Kopanice…

…aneb „ze školy do školy“ – i tak se dá nazvat třídenní výlet 8.B.
V termínu 14. – 16. 6. jsme se vydali do moravsko-slovenského pohraničí a útočištěm na dvě noci nám byla budova bývalé školy ve Vápenicích, výchozí bod pro pěší túry po okolních obcích – Starý Hrozenkov, Žítková, Lopeník. Cestovali jsme vlakem, autobusem a následně převážně pěšky.

Ve středu 14. 6. jsme svižným krokem vyrazili z Vápenic přes Starý Hrozenkov na Žítkovou, po okružním pochodu Žítkovou jsme sestoupili zpátky do Starého Hrozenkova a do Vápenic už nás odvezl autobus. Síly některým dovolily vybíhání kopečků, příjemným zastavením bylo Odpočívadlo U Hajtmanů s vyprávěním manželů Miškaříkových o rekonstrukci staré stodoly, která je dnes využitelná pro poutníky. Doslova nadšení vyvolalo hřišťátko s houpačkami a domkem na kuřích nožkách u Penzionu Žítková, kde jsme se posilnili řízkem s bramborovou kaší na poslední úseky cesty. Po návratu na ubytování a večeři se kluci zázračně zregenerovali, a za hlasitého povzbuzování spolužaček, přijali výzvu na fotbalový zápas s místními dětmi.

Čtvrtek byl unavenější. Po procházce do St. Hrozenkova, zakoupení suvenýrů v informačním středisku, jsme se vyvezli autobusem na Mikulčin Vrch a už v klidnějším tempu dokráčeli nejdříve na oběd na Chatu Jana – tentokrát sladký, borůvkové knedlíky – a plni energie pokračovali na rozhlednu Velký Lopeník přímo na česko-slovenské hranici. Osvěžující a na obou stranách vítaná byla zastávka na chalupě paní učitelky Grebíkové. Paní učitelce děkujeme za občerstvení a také za přiblížení k autobusové zastávce k vytouženému spoji na ubytování. I druhý den se po večeři konala odveta ve fotbale.

Pátek se nesl v duchu relaxu, moderní hudby a dobrůtek ze stánků – přesunuli jsme se do areálu Kopaničárských slavností ve Starém Hrozenkově, kde právě probíhal festival Folklorika. I za světla tady zářily hvězdy slovenské moderní hudby. Pak už jsme se jenom vezli – autobusem do Uherského Brodu, vlakem do Uherského Hradiště, kde už čekali rodiče s automobily.
Odměnou za naše sportovní výkony při vysokých teplotách nám byly překrásné výhledy na krajinu Kopanic.

Pokochejte se s námi v galerii ZDE.

Mgr. Michala Zapletalová

Další příspěvky

Dopravní soutěž v Nedakonicích

Ve čtvrtek 18. dubna jsme se zúčastnili soutěže školních družin ve znalostech z dopravní výchovy. Naši družinu reprezentovali čtyři žáci 3. třídy: Magdaléna Balíčková, Kateřina

Jazyková animace „Němčina nekouše“

Jelikož žáky 5. ročníku do budoucna čeká výuka druhého cizího jazyka, měli jedinečnou možnost si minulý týden vyzkoušet, že němčina opravdu není obtížně zvládnutelný jazyk.

Beseda nad zdravotnickými obory

Již se stala tradice, že v březnu nebo dubnu k nám zavítá tým z Uherskohradišťské nemocnice reprezentovaný pR manažerem Davidem Vacke a Lubomírem Gazdošem z personálního oddělení,