Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Výprava na Moravské Kopanice…

…aneb „ze školy do školy“ – i tak se dá nazvat třídenní výlet 8.B.
V termínu 14. – 16. 6. jsme se vydali do moravsko-slovenského pohraničí a útočištěm na dvě noci nám byla budova bývalé školy ve Vápenicích, výchozí bod pro pěší túry po okolních obcích – Starý Hrozenkov, Žítková, Lopeník. Cestovali jsme vlakem, autobusem a následně převážně pěšky.

Ve středu 14. 6. jsme svižným krokem vyrazili z Vápenic přes Starý Hrozenkov na Žítkovou, po okružním pochodu Žítkovou jsme sestoupili zpátky do Starého Hrozenkova a do Vápenic už nás odvezl autobus. Síly některým dovolily vybíhání kopečků, příjemným zastavením bylo Odpočívadlo U Hajtmanů s vyprávěním manželů Miškaříkových o rekonstrukci staré stodoly, která je dnes využitelná pro poutníky. Doslova nadšení vyvolalo hřišťátko s houpačkami a domkem na kuřích nožkách u Penzionu Žítková, kde jsme se posilnili řízkem s bramborovou kaší na poslední úseky cesty. Po návratu na ubytování a večeři se kluci zázračně zregenerovali, a za hlasitého povzbuzování spolužaček, přijali výzvu na fotbalový zápas s místními dětmi.

Čtvrtek byl unavenější. Po procházce do St. Hrozenkova, zakoupení suvenýrů v informačním středisku, jsme se vyvezli autobusem na Mikulčin Vrch a už v klidnějším tempu dokráčeli nejdříve na oběd na Chatu Jana – tentokrát sladký, borůvkové knedlíky – a plni energie pokračovali na rozhlednu Velký Lopeník přímo na česko-slovenské hranici. Osvěžující a na obou stranách vítaná byla zastávka na chalupě paní učitelky Grebíkové. Paní učitelce děkujeme za občerstvení a také za přiblížení k autobusové zastávce k vytouženému spoji na ubytování. I druhý den se po večeři konala odveta ve fotbale.

Pátek se nesl v duchu relaxu, moderní hudby a dobrůtek ze stánků – přesunuli jsme se do areálu Kopaničárských slavností ve Starém Hrozenkově, kde právě probíhal festival Folklorika. I za světla tady zářily hvězdy slovenské moderní hudby. Pak už jsme se jenom vezli – autobusem do Uherského Brodu, vlakem do Uherského Hradiště, kde už čekali rodiče s automobily.
Odměnou za naše sportovní výkony při vysokých teplotách nám byly překrásné výhledy na krajinu Kopanic.

Pokochejte se s námi v galerii ZDE.

Mgr. Michala Zapletalová

Další příspěvky