Svatá Lucie noci upije, ale dne nepřidá

Dne 13.12. nás ve škole navštívily svaté Lucie. Zavítaly na první stupeň k žákům 1. – 5. tříd.

Svaté Lucie přišly zahaleny v bílých šatech se zabělenými obličeji. Každou třídu a každého žáka obešly husími křídly, kterými svaté Lucie kontrolují, zda je ve stavení řádně uklizeno. Vysvětlily dětem, že svaté Lucie obchází v podvečer domy a nahlíží okny dovnitř, aby se přesvědčily, zda mají hospodyňky řádně uklizeno. V tento den je zakázáno příst, prát prádlo a drát peří.

Návštěva nás všechny velmi potěšila a děkujeme paní Papayové, Šenkárové a Tománkové za návštěvu a obohacení naší výuky.

Mgr. Alena Knapová

Foto: https://eu.zonerama.com/ZSBorsice/Album/10816125

Sportovní den pro 1. a 2. třídy

Ve čtvrtek 16.5.2024 se žáci obou prvních i druhých tříd zúčastnily přehlídky sportovních klubů regionu Slovácko s názvem Sportuj 24. Akce se konala ve Starém