Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Návštěva fitness studia s vycházejícími žáky v rámci kariérového poradenství

Ve čtvrtek 14. prosince 2023 se nám podařilo v rámci projektu Den pro školu uskutečnit návštěvu fitness studia Fit4Life v Uherském Hradišti. Dvě hodiny se nám věnovala majitelka studia, cvičitelka a také dobrovolník zapojený do projektu Den pro školu paní Veronika Pochylá. Nejdříve nás provedla celým studiem, řekla nám něco z historie budovy a hlavně na základě našich otázek nás seznámila se svou kariérou, se svým zaměstnáním a co všechno její práce obnáší. Bylo to pro žáky velmi poučné a určitě mohou čerpat z jejích zkušeností a rad při výběru budoucí školy či své budoucí profese. Následovala ukázková cvičební lekce s pomocí balančních podložek bosa. Asi 20ti minutová lekce byla náročná a výživná, ale každý ze zúčastněných si ji užil. Když už to vypadalo na konec návštěvy, žáci ještě projevili zájem o cvičební pomůcky, takže nakonec se jim ani nechtělo ze studia odejít.

Děkujeme na tomto místě týmu projektu Dne pro školu, paní Veronice, že se nám tolik věnovala a poděkování také patří žákům za vzorné chování. Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Mgr. Radim Zapletal

Hodnocení žáků:

Oliver: Z návštěvy Fit4live jsem si odnesl, že chci pracovat sám na sebe, ale nechci mít fitko nebo něco takového podobného. Návštěva se mi líbila. Paní Pochylá byla velice příjemná, zaujal mě její nadšení k její práci a její nekonečna energie.

Kryštof: Z dnešní návštěvy si odnáším spoustu nových názorů na své budoucí povolaní. Od paní Pochylé jsme měli krásnou přednášku a názor na to, jak bychom si měli vybírat své budoucí povolání a že cestu kterou si vybereme by nás měla bavit a naplňovat.

Matyáš V.: Na dnešním výletu nám paní Pochylá ukázala jak z nuly vybudovala fitness centrum  a jak se dostala ke studování na trenéra. Poté nás upřesnila na cestě naším životem. Závěrem jsme si daly 1 kurz který se v centru dá zaplatit.

Matyáš G.: Paní byla velice příjemná a ochotna odpovědět na každý dotaz. Cvičení bylo takové zvláštní a celkově ta hala bylo taková menší, ale šlo vidět, že paní Pochylá moc snaží, aby tam všem bylo dobře. Moc mi však nedalo, jelikož bych se tomuto v dospělosti věnovat, myslím tím jako být trenérem.

Richard: Podle mě to bylo zajímavé. Na kurzu jsme dělali spoustu zajímavých zvyků. Nejvíc se mi líbilo jak jsme mohli cvičit na konci kurzu.

Albert: Na akci se mi líbilo fitko celkově a jejich způsoby cvičení. Měli to tam hezké ve všech čtyřech místnostech a také měli dost vybavení na cvičení. Veronika Pochylá, která nás tam prováděla byla velice příjemná.

Vojta: Cvičení bylo výživné a hrozně mě bavilo. Bavilo mě trochu si zaposilovat a zkusit si různé věci. Paní byla příjemná a dobře se sní vykládalo.

Víťa: Naučila nás pořádně cvičit. Paní byla příjemná. Přednáška byla dobrá, byl to dobrá zážitek.

Marek: Na přednášce jsem se dozvěděl nové techniky cvičení. Velmi příjemné prostředí a přístup. Vyzkoušeli jsme si zajímavé a náročné cviky.

Martina: Přednáška byla velmi poučná a dozvěděli jsme se mnoho zajímavých věcí.  Paní byla velmi příjemná i její kolegyně a jde vidět, že ji práce baví. Cvičení bylo pro nezkušené náročné, ale bavilo většinu zúčastněné.

Petra: Přednáška se mi líbila. Paní byla velmi příjemná. Nejvíce se mi líbila přednáška když paní mluvila o studiu.

Michal: Návštěva se mi líbila. Měli tam pěkné stroje a náčiní. Paní měla pěkně sestavenou přednášku. Velmi se mi líbila čistota prostorů.

Eliška: Přednáška mě velmi překvapila a bavila. Instruktorka byla velmi milá a hodná. Celkově na mě prostor působil velmi krásně.

Viktor: Zjistil jsem, že bylo dost obtížné udržet jakékoli fitcentrum za Covidu-19. Bylo zajímavé trénovat s někým kdo se tím živí. Paní byla velmi fajn a milá.

Monika: Bylo to velice zajímavé. Byl tam krásný program i když jsem necvičila tak to bylo inspirativní. Paní měla krásně zpracovanou přednášku. Mají tam velice krásné prostory.

Terezie: Ve fit line se mi moc líbila ochota zaměstnanců, atmosféra a celkově ty prostory byly moc hezké. Trochu jsem se zděsila když jsem zjistila po pěti minutách těžkého cvičení že je to jenom rozcvička. Ale jinak to bylo moc fajn.

Další příspěvky

Český den proti rakovině 2024

Dne 15. 5. 2024 proběhla již tradiční sbírka, ve které se nám podařilo vybrat nádherných 10 285,- Kč! Což je ještě víc než v loňském

Africká kultura pro 1. stupeň

Ve čtvrtek 23. 5. 2024 celý první stupeň zavítal až do daleké Afriky v rámci pásma s názvem Africká kultura. Z Afrického Konga k nám

Den s Evropskou unií

Milí rodiče a přátelé naší školy, minulý týden v pátek 17. května 2024 proběhly oslavy výročí vstupu České republiky do Evropské unie. Nesměle mohu tuto

Den šílených účesů

V úterý 21. května se uskutečnila na naší škole další akce z projektu Hrdé školy. Každý, kdo se chtěl této akce zúčastnit, musel popustit uzdu