Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Slavnostní Pasování na čtenáře

Ve čtvrtek 15. 6. 2023 byli žáci obou prvních tříd slavnostně pasováni na čtenáře v obřadní síni obecního úřadu za přítomnosti rodičů a příbuzných. Po krátkém programu následovalo čtení a pasování na čtenáře králem, za přítomnosti královské družiny. Tímto dnem se z prvňáčků stávají čtenáři a členové místní knihovny a své získané dovednosti budou nadále prohlubovat. V rámci projektu Knížka pro prvňáčka obdrželi jako dárek knížku Zuzany Barilové Křeček v letu, také diplom a sladkou odměnu.

Děkujeme za spolupráci Obecnímu úřadu v Boršicích, knihovnici, paní Pavlíně Papayové, ale i vedení školy a všem přítomným.

Fotogalerii budeme postupně doplňovat, zatím naleznete zde: https://eu.zonerama.com/ZSBorsice/Album/9925297

Mgr. A. Rathúská, Mgr. L. Janíková

Další příspěvky

Dopravní soutěž v Nedakonicích

Ve čtvrtek 18. dubna jsme se zúčastnili soutěže školních družin ve znalostech z dopravní výchovy. Naši družinu reprezentovali čtyři žáci 3. třídy: Magdaléna Balíčková, Kateřina

Jazyková animace „Němčina nekouše“

Jelikož žáky 5. ročníku do budoucna čeká výuka druhého cizího jazyka, měli jedinečnou možnost si minulý týden vyzkoušet, že němčina opravdu není obtížně zvládnutelný jazyk.

Beseda nad zdravotnickými obory

Již se stala tradice, že v březnu nebo dubnu k nám zavítá tým z Uherskohradišťské nemocnice reprezentovaný pR manažerem Davidem Vacke a Lubomírem Gazdošem z personálního oddělení,