Slavnostní Pasování na čtenáře

Ve čtvrtek 15. 6. 2023 byli žáci obou prvních tříd slavnostně pasováni na čtenáře v obřadní síni obecního úřadu za přítomnosti rodičů a příbuzných. Po krátkém programu následovalo čtení a pasování na čtenáře králem, za přítomnosti královské družiny. Tímto dnem se z prvňáčků stávají čtenáři a členové místní knihovny a své získané dovednosti budou nadále prohlubovat. V rámci projektu Knížka pro prvňáčka obdrželi jako dárek knížku Zuzany Barilové Křeček v letu, také diplom a sladkou odměnu.

Děkujeme za spolupráci Obecnímu úřadu v Boršicích, knihovnici, paní Pavlíně Papayové, ale i vedení školy a všem přítomným.

Fotogalerii budeme postupně doplňovat, zatím naleznete zde: https://eu.zonerama.com/ZSBorsice/Album/9925297

Mgr. A. Rathúská, Mgr. L. Janíková

Dopravní soutěž v Nedakonicích

Ve čtvrtek 18. dubna jsme se zúčastnili soutěže školních družin ve znalostech z dopravní výchovy. Naši družinu reprezentovali čtyři žáci 3. třídy: Magdaléna Balíčková, Kateřina