Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Školní kolo biologické olympiády 2024

V úterý 6. února 2024 proběhlo školní kolo biologické olympiády. Pro letošní rok bylo zvoleno téma „Jak se žije v lužním lese“. Soutěž proběhla ve dvou kategoriích. Z každé kategorie, tak vzešli dva postupující do okresního kola. Biologická olympiáda je považována za jednu z nejtěžších olympiád vůbec, ale i přesto se žáci se zadanými úkoly statečně ,,poprali“ a každého kdo se zúčastnil a našel odvahu na vypracování testu, poznávací části rostlin i živočichů a laboratorního úkolu, velmi chválím! V mladší kategorii, kterou tvoří 6. a 7. třída, soutěžilo 17 žáků a ve starší kategorii, tvořené 8. a 9. třídou, bylo 8 soutěžících. Celkově tedy 25 žáků přihlášených do biologické olympiády je nový nejvyšší počet. Mladší kategorii opanoval 🥇 Marek Frýbort , druhé místo patřilo 🥈Jakubu Jurčíkovi a třetí místo si odnesla🥉Zuzana Pavlíková. Ve starší kategorii se na třetím místě umístil stejně jako loni (to patřil ještě do mladší kategorie)🥉Václav Mikula, druhé místo získala🥈Adéla Janíková a vítězem se stal 🥇Ondřej Hrušák. Každý účastník obdržel sladkou odměnu za účast a medailisté si odnesli diplom a drobný dárek v podobě ,,baby plant“🪴Postupujícím gratulujeme a držíme palce v okresním kole.

Fotografie z průběhu olympiády si můžete prohlédnout zde

Mgr. Kateřina Sedlářová

Další příspěvky

Jazyková animace „Němčina nekouše“

Jelikož žáky 5. ročníku do budoucna čeká výuka druhého cizího jazyka, měli jedinečnou možnost si minulý týden vyzkoušet, že němčina opravdu není obtížně zvládnutelný jazyk.

Beseda nad zdravotnickými obory

Již se stala tradice, že v březnu nebo dubnu k nám zavítá tým z Uherskohradišťské nemocnice reprezentovaný pR manažerem Davidem Vacke a Lubomírem Gazdošem z personálního oddělení,

Silový víceboj Osvětimany 2024

Ve čtvrtek se vybraní žáci z osmé a devátých tříd (4 dívky a 4 chlapci) vydali na silový víceboj do Osvětiman. Celkem se soutěžilo v šesti disciplínách