Školní kolo biologické olympiády 2024

V úterý 6. února 2024 proběhlo školní kolo biologické olympiády. Pro letošní rok bylo zvoleno téma „Jak se žije v lužním lese“. Soutěž proběhla ve dvou kategoriích. Z každé kategorie, tak vzešli dva postupující do okresního kola. Biologická olympiáda je považována za jednu z nejtěžších olympiád vůbec, ale i přesto se žáci se zadanými úkoly statečně ,,poprali“ a každého kdo se zúčastnil a našel odvahu na vypracování testu, poznávací části rostlin i živočichů a laboratorního úkolu, velmi chválím! V mladší kategorii, kterou tvoří 6. a 7. třída, soutěžilo 17 žáků a ve starší kategorii, tvořené 8. a 9. třídou, bylo 8 soutěžících. Celkově tedy 25 žáků přihlášených do biologické olympiády je nový nejvyšší počet. Mladší kategorii opanoval 🥇 Marek Frýbort , druhé místo patřilo 🥈Jakubu Jurčíkovi a třetí místo si odnesla🥉Zuzana Pavlíková. Ve starší kategorii se na třetím místě umístil stejně jako loni (to patřil ještě do mladší kategorie)🥉Václav Mikula, druhé místo získala🥈Adéla Janíková a vítězem se stal 🥇Ondřej Hrušák. Každý účastník obdržel sladkou odměnu za účast a medailisté si odnesli diplom a drobný dárek v podobě ,,baby plant“🪴Postupujícím gratulujeme a držíme palce v okresním kole.

Fotografie z průběhu olympiády si můžete prohlédnout zde

Mgr. Kateřina Sedlářová

Silový víceboj Osvětimany 2024

Ve čtvrtek se vybraní žáci z osmé a devátých tříd (4 dívky a 4 chlapci) vydali na silový víceboj do Osvětiman. Celkem se soutěžilo v šesti disciplínách