Kroužek robotiky v 1. pololetí

V letošním školním roce je realizován kroužek robotiky pro žáky 3. a 4. třídy. Celkem v 1.pololetí kroužek navštěvuje 9 žáků, z toho 2 velmi šikovné žákyně.

Nejprve jsme se učili jednoduchému programování pomocí včeliček – Bee Bot. Jakmile žáci pochopili základy programování, přesunuli jsme se ke stavebnicím Lego WeDo 2.0. Z počátku jsme pracovali všichni na stejných projektech a pomocí tabletu jsme se učili sestavené „roboty“ naprogramovat. V dalších hodinách již žáci zvládli sestavit své vlastní projekty a nebo se nechali inspirovat videonávody z internetu. Zvládli sestavit např. ventilátor, kolotoč, formuli, popelářské vozidlo, tančící baletku, panáčka cvičícího na hrazdě, chodícího kraba či dinosaura T-Rexe. Téměř každou hodinu zakončujeme hlasováním o nejlepší projekt hodiny.

Všichni žáci jsou moc šikovní a práce v robotice je moc baví. Rádi přivítáme i nové žáky, kteří by si chtěli taky vyzkoušet sestavit a naprogramovat svého robota.

Na některé práce žáků se můžete podívat v následující fotogalerii:

Mgr. Alena Knapová

Sportovní den pro 1. a 2. třídy

Ve čtvrtek 16.5.2024 se žáci obou prvních i druhých tříd zúčastnily přehlídky sportovních klubů regionu Slovácko s názvem Sportuj 24. Akce se konala ve Starém

Poděkování za jarní sběr

Vážení rodiče, rád bych Vám poděkoval za podporu během našeho jednodenního sběru starého papíru, který proběhl minulý čtvrtek. Podařilo se nám společně nasbírat celkové množství

Beseda s paní poslankyní Ochodnickou

V pondělí 6. 5. 2024 navštívila naši školu paní poslankyně Mgr. Martina Ochodnická v doprovodu představitelů obce. Za přítomnosti žáků 2. stupně s ní proběhla na hale