Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Fyzikální olympiáda – školní kolo

Na konci měsíci února proběhlo na naší škole domácí kolo fyzikální olympiády. Těší mne, že se nám tato soutěž podařila znovu obnovit. Zadání jednotlivých úloh jsou komplikovaná a jejich úspěšné vyřešení je velmi náročné a bylo výzvou pro zúčastněné žáky. Jsem moc rád, že v každé kategorii se našel jeden odvážný účastník, který moji výzvu přijal a splnil většinu zadaných úkolů. Kategorii „E“ (9. třída) si vyzkoušel Kryštof Jurčík z 9.A třídy, získal celkem 29 bodů. V kategorii „F“ se úspěšným řešitelem stal žák 8. třídy Vít Kostka. Z vypracovaných 6 úkolů a 1 experimentální úlohy získal celkově 63 bodů ze 70 možných. Přijal výzvu a bude naši školu reprezentovat na okresním kole v Uherském Hradišti. Budeme mu držet palce. V příloze si můžete jeho práci prohlédnout. Za rok se nám možná podaří obnovit i Archemidiádu určenou pro žáky 7. třídy.

Mgr. Tomáš Kordula, ředitel školy

Protokol FO (2) 1

Další příspěvky

Dopravní soutěž v Nedakonicích

Ve čtvrtek 18. dubna jsme se zúčastnili soutěže školních družin ve znalostech z dopravní výchovy. Naši družinu reprezentovali čtyři žáci 3. třídy: Magdaléna Balíčková, Kateřina

Jazyková animace „Němčina nekouše“

Jelikož žáky 5. ročníku do budoucna čeká výuka druhého cizího jazyka, měli jedinečnou možnost si minulý týden vyzkoušet, že němčina opravdu není obtížně zvládnutelný jazyk.

Beseda nad zdravotnickými obory

Již se stala tradice, že v březnu nebo dubnu k nám zavítá tým z Uherskohradišťské nemocnice reprezentovaný pR manažerem Davidem Vacke a Lubomírem Gazdošem z personálního oddělení,