Fyzikální olympiáda – školní kolo

Na konci měsíci února proběhlo na naší škole domácí kolo fyzikální olympiády. Těší mne, že se nám tato soutěž podařila znovu obnovit. Zadání jednotlivých úloh jsou komplikovaná a jejich úspěšné vyřešení je velmi náročné a bylo výzvou pro zúčastněné žáky. Jsem moc rád, že v každé kategorii se našel jeden odvážný účastník, který moji výzvu přijal a splnil většinu zadaných úkolů. Kategorii „E“ (9. třída) si vyzkoušel Kryštof Jurčík z 9.A třídy, získal celkem 29 bodů. V kategorii „F“ se úspěšným řešitelem stal žák 8. třídy Vít Kostka. Z vypracovaných 6 úkolů a 1 experimentální úlohy získal celkově 63 bodů ze 70 možných. Přijal výzvu a bude naši školu reprezentovat na okresním kole v Uherském Hradišti. Budeme mu držet palce. V příloze si můžete jeho práci prohlédnout. Za rok se nám možná podaří obnovit i Archemidiádu určenou pro žáky 7. třídy.

Mgr. Tomáš Kordula, ředitel školy

Protokol FO (2) 1

Dopravní soutěž v Nedakonicích

Ve čtvrtek 18. dubna jsme se zúčastnili soutěže školních družin ve znalostech z dopravní výchovy. Naši družinu reprezentovali čtyři žáci 3. třídy: Magdaléna Balíčková, Kateřina