Projekt Mnichov v devátých třídách

Dne 29. září si připomeneme 85 let od podpisu mnichovské dohody. Co to bylo za dohodu, kdo se jednání účastnil a jaké měla důsledky se žáci 9. tříd dozvěděli pomocí projektové výuky, na níž pracovali dne 26. září 2023. Nejprve se pomocí textu sami seznámili s vysvětlením události, vyhledali si pojmy jako Sudety, sudetoněmecká strana nebo politika appeasementu. Pomocí HistoryLabu porovnávali jednotlivé mapky a vyvodili, které území podléhalo mnichovské dohodě a bylo od Československa odtrženo. Poté pracovali s karikaturou Davida Lowa, do níž měli doplnit myšlenky hlavních aktérů a odhadnout která postava na ní chybí. Co by daná postava pronesla, kdyby vstoupila do dveří a viděla jednání? I nad tím se žáci zamýšleli. Následně zhlédli video ze série Slavných dnů a odpověděli na 10 otázek. Konečně se dozvěděli, která postava na karikaturu patří a objasnili proč. Myšlenky a hlavní pojmy si utřídili pomocí myšlenkové mapy. Následoval poslední úkol. Ve skupinách měli sami vymyslet alespoň třístránkový komiks týkající se mnichovské dohody. Jak se jim povedly, zhlédněte v galerii.

Mgr. Kamila Šebestová

Den šílených účesů

V úterý 21. května se uskutečnila na naší škole další akce z projektu Hrdé školy. Každý, kdo se chtěl této akce zúčastnit, musel popustit uzdu

Sportovní den pro 1. a 2. třídy