Pitva srdce

V tomto týdnu jsme se s žáky 9. ročníku rozhodli zpestřit hodinu přírodopisu tím, že se podíváme jak vypadá skutečné srdce. Předmětem pitvy se stalo prasečí srdce, které je nejvíce podobné lidskému srdci. Nejprve jsme si srdíčko prohlédli zvenku, kde jsme si vysvětlili k čemu jsou věnčité tepny a co se stane při infarktu myokardu. Následně došlo k podobnému popisu vnitřní stavby tj. od jednotlivých komor až k samotným cévám. Ukázali jsme si chlopně cípaté i poloměsíčité a zopakovali jejich hlavní funkci. Pro ty odvážné bylo připraveno několik dalších srdcí k detailnějšímu prozkoumání. Žáci se tak sami mohli přesvědčit o tom, jak srdce funguje a lépe si zapamatovat samotnou stavbu srdce.

Fotografie zde

Mgr. Kateřina Sedlářová

Český den proti rakovině 2024

Dne 15. 5. 2024 proběhla již tradiční sbírka, ve které se nám podařilo vybrat nádherných 10 285,- Kč! Což je ještě víc než v loňském