Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Pěvecká soutěž Zazpívej, slavíčku

Pěvecká soutěž Zazpívej, slavíčku se uskutečnila až v březnu, v den, kdy se slaví MDŽ. Příjemná dopolední atmosféra byla zahájena vystoupením pěveckého sboru pod  vedením Mgr. Aleny Rathúské. V soutěži zazpívalo 46 zpěváků včetně dětí z Mateřské školy Boršice, se kterou již léta spolupracujeme.

Na pěvecké výkony dohlížela odborná porota.  Pro I. kategorii, děti z MŠ a žáky 1. třídy, rozhodovala porota ve složení: Mgr. Tomáš Kordula, Mgr. Lenka Vavrušová a Mgr. Ludmila Burdová, pro II.kategorii, žáky 2. a 3. třídy, rozhodovaly: Mgr. Ludmila Burdová, Mgr. Michala Zapletalová a Petra Bubláková, nejstarší žáky 1. stupně, žáky 4. a 5. třídy a III. kategorii posuzovala porota ve složení: Mgr. Bohuslava Hejdová, Mgr. Jana Chuťková a Mgr. Alena Rathúská.

Porota rozhodla o udělení cen takto:

I. kategorie:  1. místo: Markéta Buksová a Sofie Tomášů

                       2. místo: Ester Gabrielová a Natálie Grebeňová

                       3. místo: Matěj Buksa a Jolana Vavřiníková

II. kategorie: 1. místo: Klára Pavlíková a Eva Zahradníková

                       2. místo: Magdaléna Pavlíková a Magdaléna Balíčková

                       3. místo: Tomáš Ševela, Agáta Vaverková a Beáta Bruštíková

III. kategorie: 1. místo: Viktorie Halabrinová a Pavel Juřík

                        2. místo: Vendula Gürtlerová a Nikol Sojáková

                        3. místo: Barbora Latinová a Tereza Tománková

Všem vystupujícím patří velké poděkování za jejich odvahu a zdařilé pěvecké vystoupení. Všichni byli oceněni malou pozorností a sladkostí, vyhodnoceným zpěváčkům byl navíc předán diplom a odměna. Letošní soutěž byla oživena nejen vystoupeními tříd, ale i vystoupením vyučujících. Více si prohlédněte ve fotogalerii: https://eu.zonerama.com/ZSBorsice/Album/11169806

                                                                                   Mgr. Lenka Janíková

Další příspěvky

Jazyková animace „Němčina nekouše“

Jelikož žáky 5. ročníku do budoucna čeká výuka druhého cizího jazyka, měli jedinečnou možnost si minulý týden vyzkoušet, že němčina opravdu není obtížně zvládnutelný jazyk.

Beseda nad zdravotnickými obory

Již se stala tradice, že v březnu nebo dubnu k nám zavítá tým z Uherskohradišťské nemocnice reprezentovaný pR manažerem Davidem Vacke a Lubomírem Gazdošem z personálního oddělení,

Silový víceboj Osvětimany 2024

Ve čtvrtek se vybraní žáci z osmé a devátých tříd (4 dívky a 4 chlapci) vydali na silový víceboj do Osvětiman. Celkem se soutěžilo v šesti disciplínách