Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Cestujeme po Evropě s 5.B

Žáci 5.B uzavřeli zeměpisnou část vlastivědy miniprojektem zaměřeným na evropské státy. Každý žák si vybral jeden evropský stát, o kterém si zjistil všemožné informace. Ty nejzajímavější z nich potom zaznamenal na plakát a doplnil je množstvím obrázků a fotek. Vytvoření plakátu však byla pouze první část projektu.

Následně měli žáčci za doprovodu vytvořeného plakátu představit svůj stát spolužákům. Z prezentace před třídou panovala lehká nervozita, ale nakonec se toho všichni statečně zhostili a všechny výstupy byly moc vydařené. Někteří prezentující doplnili své prezentace zajímavými rekvizitami spojenými s daným státem. Měli jsme možnost prohlédnout si tematické pohledy, magnetky nebo dokonce oblečení. Součástí některých prezentací byla dokonce ochutnávka tradičních pokrmů. Ochutnali jsme tak třeba italské sladkosti, anglické sušenky, turecký med nebo řecký špenátový závin.

Všichni žáci si zaslouží velkou pochvalu za to, jak se s tak náročným úkolem popasovali. Prezentace nás moc bavily a pomohly nám lépe poznat naše evropské sousedy. A jak se žákům povedly samotné plakáty, to si můžete prohlédnout v galerii: https://eu.zonerama.com/ZSBorsice/Album/11148722

Bc. Lucie Komárková

Další příspěvky

Silový víceboj Osvětimany 2024

Ve čtvrtek se vybraní žáci z osmé a devátých tříd (4 dívky a 4 chlapci) vydali na silový víceboj do Osvětiman. Celkem se soutěžilo v šesti disciplínách

Mezinárodní den mrkve

V rámci oslav mezinárodního dne mrkve, který se slaví každý rok přesně 4. dubna, se zapojili i  žáci druhých tříd. V českém jazyce jsme pracovali s

Noc s Andersenem

Letošní noc s Andersenem se na ZŠ Františka Horenského v Boršicích nesla ve znamení putování po čestných občanech Boršic. Jednou z osobností byl Josef Ludvíček, dále František