Osvětim – svědomí lidstva

Dne 13.11.2023 se vybraní žáci 9. tříd zúčastnili dějepisné poznávací exkurze do polského města Osvětim, kde navštívili koncentrační tábory Auschwitz a Birkenau. Společně s paní průvodkyní prošli místy, která se nechvalně zapsala do historie především díky masovému vyhlazování. Na vlastní oči spatřili pozůstatky nacistické hrůzovlády. Výklad a prostory na žáky velmi zapůsobily a kromě nových informací si odvezli také silný emocionální zážitek.

Historii je nutné si neustále připomínat, protože: ,,Kdo si nepamatuje minulost, je odsouzen k jejímu opakování.“ George Santayana

Mgr. Kamila Šebestová

Bobřík informatiky 2023

V průběhu listopadu letošního roku k nám do školy opět zavítala soutěž Bobřík informatiky. Soutěžilo se ve 4 kategoriích a soutěže se zúčastnili žáci 4.

Zjišťujeme pH 🧪

V chemii 9. ročníku jsme si vyzkoušeli, jak se dá určit kyselost a zásaditost různých roztoků. Připravili jsme si do zkumavek několik různých látek např.

Stávka – 27. 11. 2023

Vážení rodiče, na základě společné porady všech zaměstnanců jsme se rozhodli aktivně zapojit do plánované stávky v pondělí 27. listopadu. V tento den bude provoz

SORUDO – kurz sebeobrany pro 6. třídu

Ve středu 22. listopadu měli žáci 6. třídy možnost absolvovat jednodenní kurz sebeobrany zajištěný organizací Sorudo. V praxi si žáci vyzkoušeli, jak reagovat v nebezpečných