Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Beseda pro vycházející žáky na Úřadě práce

Stejně jako každý rok, i v letošním školním roce spolupracujeme s Úřadem práce v Uherském Hradišti a tím se snažíme našim vycházejícím žákům pomoci se v rozhodování o jejich budoucnosti. Beseda pro 9.B třídu proběhla v úterý 14. listopadu 2023, pro 9.A třídu je beseda naplánována ve středu 29. listopadu 2023. V dopolední dvouhodinovce mají tak žáci možnost seznámit se s velkým množstvím profesí (v nabídce bylo až 92 různých profesí) a na základě Hollandova testu se dozví, ke které z nabízených profesí mají blíž. Každý žák má prostor pro dotazy ohledně svého výsledku a pro spoustu dalších otázek ohledně studia škol, které vedou ke zmíněným profesím. Žáci získají také užitečné internetové odkazy na další testy nebo na stránky, které jim mohou pomoci v rozhodování se kam na střední školu.

Děkujeme za příjemně a užitečně strávený čas zaměstnancům Úřadu práce UH.

Mgr. Radim Zapletal

Další příspěvky

Bobřík informatiky 2023

V průběhu listopadu letošního roku k nám do školy opět zavítala soutěž Bobřík informatiky. Soutěžilo se ve 4 kategoriích a soutěže se zúčastnili žáci 4.

Zjišťujeme pH 🧪

V chemii 9. ročníku jsme si vyzkoušeli, jak se dá určit kyselost a zásaditost různých roztoků. Připravili jsme si do zkumavek několik různých látek např.

Stávka – 27. 11. 2023

Vážení rodiče, na základě společné porady všech zaměstnanců jsme se rozhodli aktivně zapojit do plánované stávky v pondělí 27. listopadu. V tento den bude provoz

SORUDO – kurz sebeobrany pro 6. třídu

Ve středu 22. listopadu měli žáci 6. třídy možnost absolvovat jednodenní kurz sebeobrany zajištěný organizací Sorudo. V praxi si žáci vyzkoušeli, jak reagovat v nebezpečných

Den bez batohu

Batohy zakázány! Tak se nesl úterní den 21. listopadu v rámci akcí Hrdé školy. Žáci měli možnost přinést si učebnice a pomůcky do vyučování v