Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Burza středních škol v UH

Ve čtvrtek 9. listopadu odpoledne jsme se všemi žáky devátých tříd navštívili Burzu (neboli přehlídku) středních škol, která se konala ve dnech 8. a 9. listopadu 2023 na Klubu kultury v Uherském Hradišti. Žáci se na ploše jak hlavního, tak i malého sálu a přilehlých chodeb mohli seznámit se 35 středními školami a jejich obory. Zastoupeny byly hlavně střední školy okresu UH, ale také školy ve Zlínském kraji a někdy i dalekém okolí. Mezi ty nejvzdálenější patřila třeba Vojenská střední škola Ministerstva obrany v Moravské Třebové nebo Střední průmyslová škola v Hranicích na Moravě či Střední škola technická v Přerově. Neocenitelná byla především možnost přímo komunikovat se zástupci škol a jejich studenty. Žáci si mohli vzít reklamní materiály, přehledy studia nebo drobné dárečky. Věřím, že i tato akce pomůže žákům v nelehkém rozhodování, kam se budou jejich další kroky po ukončení základní školy ubírat.

Děkujeme za uspořádání akce Úřadu práce UH.

Mgr. Radim Zapletal

Další příspěvky

Dopravní soutěž v Nedakonicích

Ve čtvrtek 18. dubna jsme se zúčastnili soutěže školních družin ve znalostech z dopravní výchovy. Naši družinu reprezentovali čtyři žáci 3. třídy: Magdaléna Balíčková, Kateřina

Jazyková animace „Němčina nekouše“

Jelikož žáky 5. ročníku do budoucna čeká výuka druhého cizího jazyka, měli jedinečnou možnost si minulý týden vyzkoušet, že němčina opravdu není obtížně zvládnutelný jazyk.

Beseda nad zdravotnickými obory

Již se stala tradice, že v březnu nebo dubnu k nám zavítá tým z Uherskohradišťské nemocnice reprezentovaný pR manažerem Davidem Vacke a Lubomírem Gazdošem z personálního oddělení,