Burza středních škol v UH

Ve čtvrtek 9. listopadu odpoledne jsme se všemi žáky devátých tříd navštívili Burzu (neboli přehlídku) středních škol, která se konala ve dnech 8. a 9. listopadu 2023 na Klubu kultury v Uherském Hradišti. Žáci se na ploše jak hlavního, tak i malého sálu a přilehlých chodeb mohli seznámit se 35 středními školami a jejich obory. Zastoupeny byly hlavně střední školy okresu UH, ale také školy ve Zlínském kraji a někdy i dalekém okolí. Mezi ty nejvzdálenější patřila třeba Vojenská střední škola Ministerstva obrany v Moravské Třebové nebo Střední průmyslová škola v Hranicích na Moravě či Střední škola technická v Přerově. Neocenitelná byla především možnost přímo komunikovat se zástupci škol a jejich studenty. Žáci si mohli vzít reklamní materiály, přehledy studia nebo drobné dárečky. Věřím, že i tato akce pomůže žákům v nelehkém rozhodování, kam se budou jejich další kroky po ukončení základní školy ubírat.

Děkujeme za uspořádání akce Úřadu práce UH.

Mgr. Radim Zapletal

Dopravní soutěž v Nedakonicích

Ve čtvrtek 18. dubna jsme se zúčastnili soutěže školních družin ve znalostech z dopravní výchovy. Naši družinu reprezentovali čtyři žáci 3. třídy: Magdaléna Balíčková, Kateřina