Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Burza středních škol v UH

Ve čtvrtek 9. listopadu odpoledne jsme se všemi žáky devátých tříd navštívili Burzu (neboli přehlídku) středních škol, která se konala ve dnech 8. a 9. listopadu 2023 na Klubu kultury v Uherském Hradišti. Žáci se na ploše jak hlavního, tak i malého sálu a přilehlých chodeb mohli seznámit se 35 středními školami a jejich obory. Zastoupeny byly hlavně střední školy okresu UH, ale také školy ve Zlínském kraji a někdy i dalekém okolí. Mezi ty nejvzdálenější patřila třeba Vojenská střední škola Ministerstva obrany v Moravské Třebové nebo Střední průmyslová škola v Hranicích na Moravě či Střední škola technická v Přerově. Neocenitelná byla především možnost přímo komunikovat se zástupci škol a jejich studenty. Žáci si mohli vzít reklamní materiály, přehledy studia nebo drobné dárečky. Věřím, že i tato akce pomůže žákům v nelehkém rozhodování, kam se budou jejich další kroky po ukončení základní školy ubírat.

Děkujeme za uspořádání akce Úřadu práce UH.

Mgr. Radim Zapletal

Další příspěvky

Bobřík informatiky 2023

V průběhu listopadu letošního roku k nám do školy opět zavítala soutěž Bobřík informatiky. Soutěžilo se ve 4 kategoriích a soutěže se zúčastnili žáci 4.

Zjišťujeme pH 🧪

V chemii 9. ročníku jsme si vyzkoušeli, jak se dá určit kyselost a zásaditost různých roztoků. Připravili jsme si do zkumavek několik různých látek např.

Stávka – 27. 11. 2023

Vážení rodiče, na základě společné porady všech zaměstnanců jsme se rozhodli aktivně zapojit do plánované stávky v pondělí 27. listopadu. V tento den bude provoz

SORUDO – kurz sebeobrany pro 6. třídu

Ve středu 22. listopadu měli žáci 6. třídy možnost absolvovat jednodenní kurz sebeobrany zajištěný organizací Sorudo. V praxi si žáci vyzkoušeli, jak reagovat v nebezpečných

Den bez batohu

Batohy zakázány! Tak se nesl úterní den 21. listopadu v rámci akcí Hrdé školy. Žáci měli možnost přinést si učebnice a pomůcky do vyučování v