Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Ohlédnutí za koncertem RockSymphony…

…aneb dá se na housle hrát rock…?

Přinášíme fotoreportáž z výpravy do Zlína. Je nám líto, že ta spousta energie, která ze všech muzikantů, dirigenta Viktora Kozánka i zpěvačky Markéty Peškové doslova sálala, nejde přenést obrazem. Potěcha pro uši to byla náramná! Nečekaně ohromující a fascinující spojení symfonického orchestru a rockové kapely se opravdu nedá popsat slovy. To musíte slyšet !!! Hra barev a detailní záběry na účinkující pomohly zakusit hloubku okamžiku a zavrtaly melodie pod kůži.
Uvítal nás prázdný sál, pod jehož stropem se vznášela světla ve tvaru motýlů, zvukař připravený na klasiku i modernu, většina nástrojů hudebníků filharmonie na místě, bicí, basovka, klavír, řádný zesilovač zástupců rocku též. A pak to vypuklo! Nadupaný koktejl opravdových pecek od kapel Queen, Guns N´ Roses, Metallica, Nazareth, Europe, Deep Purple, AC/DC, Kiss, střídmě promíchaný stručnou informací o interpretech. Co by to bylo za koncert bez světel zapalovačů? Místo nich jsme rozsvítili mobily a při posledním songu odvážlivci opustili polstrovaná sedadla a zaskákali si aspoň v uličce.
Po parádní dávce „klasického rocku“ jsme vyrazili na krátký rozchod do centra města a při návratu do Boršic nás vítala duha, vlastně dvě.
Už si jen zodpovězme úvodní otázku…dá se na housle hrát rock…? DÁÁÁ…

Fotografie ZDE

Michala Zapletalová, Mgr.

Další příspěvky

Sportovní den pro 1. a 2. třídy

Ve čtvrtek 16.5.2024 se žáci obou prvních i druhých tříd zúčastnily přehlídky sportovních klubů regionu Slovácko s názvem Sportuj 24. Akce se konala ve Starém

Poděkování za jarní sběr

Vážení rodiče, rád bych Vám poděkoval za podporu během našeho jednodenního sběru starého papíru, který proběhl minulý čtvrtek. Podařilo se nám společně nasbírat celkové množství

Beseda s paní poslankyní Ochodnickou

V pondělí 6. 5. 2024 navštívila naši školu paní poslankyně Mgr. Martina Ochodnická v doprovodu představitelů obce. Za přítomnosti žáků 2. stupně s ní proběhla na hale