Nástrahy na internetu pro 2. a 4. třídu

Co nás v online prostředí může potkat? …  Po online době, online vyučování, jsme si připomněli, co nás může potkat na internetu i nebezpečného a hlavně nepříjemného.

Ve 2. třídě proběhl preventivní program Online ZOO, kde se žáci prostřednictvím zvířátek dověděli o nebezpečí, které je může čekat na internetu. Do besedy se zapojili všichni žáci a program je velmi zaujal.

U čtvrťáků už jsou mobilní telefony, tablety, online hry i počítače mnohem běžnějším pomocníkem, ale také zlým pánem. Na sociálních sítích už jsou pro ně nástrahy mnohem bližším tématem.

Kam dávat fotky? Jaké video vložím a co natáčím? Kdo mě sleduje? Kdo mi dává follow? Komu píšu? Kdo se mi to ozval? Přijmu pozvání ke komunikaci? Co odepisuji? Kdo mi vůbec píše? S čím se svěřím? Přidám se do skupiny? …. a na to všechno si dám pozor……

Celá beseda se nesla ve velmi příjemném duchu… žáci nejen diskutovali, dělali společnou činnost, vyprávěli vlastní zážitky, ale také viděli video, co se může v online prostoru stát. Nakonec si s lektorkou popovídali o šikaně a kyberšikaně.

Lektorce moc děkujeme za příjemnou atmosféru v tak náročných krizových situacích spojených s online světem. Osvětu a možnost dalších námětů k zamyšlení….

Mgr. Lenka Janíková, Mgr. Zuzana Kotačková

Sportovní den pro 1. a 2. třídy

Ve čtvrtek 16.5.2024 se žáci obou prvních i druhých tříd zúčastnily přehlídky sportovních klubů regionu Slovácko s názvem Sportuj 24. Akce se konala ve Starém