Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Noc s Andersenem

Letošní noc s Andersenem se na ZŠ Františka Horenského v Boršicích nesla ve znamení putování po čestných občanech Boršic. Jednou z osobností byl Josef Ludvíček, dále František Horenský, Josef Smýkal, Jarmila Hanáková zvaná Saxana, Antonín Štaffa a JUDr. Hynek Dostál. Uskutečnila se před velikonočními prázdninami, z úterý na středu 26. března, o pár dní později než ve většině knihoven, škol a jiných institucí.  Navázali jsme na novodobou tradici, kdy nocování celého prvního stupně ZŠ proběhlo opět ve spolupráci s místní knihovnou, školskou komisí a Obecním úřadem Boršice. Večerního a nočního putování se zúčastnilo téměř 130 dětí se svými učiteli a asistenty. Probíhalo v knihovně, v klubu šachistů, na kaplance i v jejím sklepení a na bývalé horní škole.

Tajnou a poslední návštěvou, po rozluštění indicií, které žáci za splnění úkolu na stanovištích dostávali, byla návštěva Obecního úřadu Boršice. Zde se žáci občerstvili, dostali medaile, které byly vyrobeny na školní 3D tiskárně, památeční pohlednice vydané k Noci s Andersenem a také si prohlédli nově zrekonstruovanou obřadní síň. Pan místostarosta Michal Výstup s žáky zopakoval všechny čestné občany Boršic, poté se již třídy vydaly vstříc nočnímu dobrodružství, čtení, hrám, povídání a jiným aktivitám, které si učitelé pro žáky nachystali.

Noc se nám velmi líbila, velké poděkování patří paní knihovnici Pavlíně Papayové, školské komisi i Obecnímu úřadu Boršice, za tisk panu učiteli Mgr. Vojtěchu Dudovi a dalším dobrovolníkům z řad žáků i občanů. Bylo to úžasné a těšíme se na další spolupráci!

Fotografie bude postupně přidány, naleznete zde: https://eu.zonerama.com/ZSBorsice/Album/11249723

Za kolektiv učitelek Mgr. Lenka Janíková

 

Další příspěvky

Silový víceboj Osvětimany 2024

Ve čtvrtek se vybraní žáci z osmé a devátých tříd (4 dívky a 4 chlapci) vydali na silový víceboj do Osvětiman. Celkem se soutěžilo v šesti disciplínách

Mezinárodní den mrkve

V rámci oslav mezinárodního dne mrkve, který se slaví každý rok přesně 4. dubna, se zapojili i  žáci druhých tříd. V českém jazyce jsme pracovali s

Noc s Andersenem

Letošní noc s Andersenem se na ZŠ Františka Horenského v Boršicích nesla ve znamení putování po čestných občanech Boršic. Jednou z osobností byl Josef Ludvíček, dále František