Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Anglické okénko 1

Pomalu se blíží pololetí, a tak je načase vás seznámit s aktivitami, které jsme v 1. pololetí zvládli v hodinách anglického jazyka v 7., 8., a 9. třídách.

Sedmáci si na začátku školního roku odprezentovali projekt My town, který si připravili na konci 6. ročníku. V září tedy buď dvojice nebo jednotlivci představili anglicky své domy a byty – pár fotek naleznete zde. Před vánoci se nám podařilo realizovat projekt My favourite animal, kde úkolem bylo vytvořit brožurku o svém oblíbeném zvířeti. Opět bylo možné pracovat ve dvojicích nebo jako jednotlivec, před vánoci se nám podařilo i projekt prezentovat. Fotky naleznete zde.

Osmáci i deváťáci si prezentace na dané téma připravují na počítačích v programu PowerPoint. Tématem projektu pro 1. pololetí bylo pro oba ročníky My life in pictures (Můj život v obrázcích). Žáci dostali přesně zadané parametry projektu, který obsahoval úvod, originální obsah, výběr zajímavých událostí ze žákova života a koláž obrázků. Prezentace obsahuje 9 slidů a každý žák si svou práci představí anglicky v rozsahu zhruba 3-4 minut. Smyslem práce je mluvit souvisle anglicky na zadané téma před spolužáky. Je to sice pro některé náročné, ale velmi obohacující pro prezentujícího i posluchače. Některé prezentace už byly odprezentovány a byly to výborné práce.

Všem žákům, kteří k projektům přistoupili zodpovědně, děkuji a věřím, že úsilí vložené i do složitějších úkolů se jim vrátí v podobě dobrého pocitu ze splněné práce a zkušenosti, že i obtížnější povinnosti se dají splnit.

Mgr. Radim Zapletal

Další příspěvky

Sportovní den pro 1. a 2. třídy

Ve čtvrtek 16.5.2024 se žáci obou prvních i druhých tříd zúčastnily přehlídky sportovních klubů regionu Slovácko s názvem Sportuj 24. Akce se konala ve Starém

Poděkování za jarní sběr

Vážení rodiče, rád bych Vám poděkoval za podporu během našeho jednodenního sběru starého papíru, který proběhl minulý čtvrtek. Podařilo se nám společně nasbírat celkové množství

Beseda s paní poslankyní Ochodnickou

V pondělí 6. 5. 2024 navštívila naši školu paní poslankyně Mgr. Martina Ochodnická v doprovodu představitelů obce. Za přítomnosti žáků 2. stupně s ní proběhla na hale