Anglické okénko 1

Pomalu se blíží pololetí, a tak je načase vás seznámit s aktivitami, které jsme v 1. pololetí zvládli v hodinách anglického jazyka v 7., 8., a 9. třídách.

Sedmáci si na začátku školního roku odprezentovali projekt My town, který si připravili na konci 6. ročníku. V září tedy buď dvojice nebo jednotlivci představili anglicky své domy a byty – pár fotek naleznete zde. Před vánoci se nám podařilo realizovat projekt My favourite animal, kde úkolem bylo vytvořit brožurku o svém oblíbeném zvířeti. Opět bylo možné pracovat ve dvojicích nebo jako jednotlivec, před vánoci se nám podařilo i projekt prezentovat. Fotky naleznete zde.

Osmáci i deváťáci si prezentace na dané téma připravují na počítačích v programu PowerPoint. Tématem projektu pro 1. pololetí bylo pro oba ročníky My life in pictures (Můj život v obrázcích). Žáci dostali přesně zadané parametry projektu, který obsahoval úvod, originální obsah, výběr zajímavých událostí ze žákova života a koláž obrázků. Prezentace obsahuje 9 slidů a každý žák si svou práci představí anglicky v rozsahu zhruba 3-4 minut. Smyslem práce je mluvit souvisle anglicky na zadané téma před spolužáky. Je to sice pro některé náročné, ale velmi obohacující pro prezentujícího i posluchače. Některé prezentace už byly odprezentovány a byly to výborné práce.

Všem žákům, kteří k projektům přistoupili zodpovědně, děkuji a věřím, že úsilí vložené i do složitějších úkolů se jim vrátí v podobě dobrého pocitu ze splněné práce a zkušenosti, že i obtížnější povinnosti se dají splnit.

Mgr. Radim Zapletal

Sportovní den pro 1. a 2. třídy

Ve čtvrtek 16.5.2024 se žáci obou prvních i druhých tříd zúčastnily přehlídky sportovních klubů regionu Slovácko s názvem Sportuj 24. Akce se konala ve Starém

Poděkování za jarní sběr