Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Lyžařský výcvikový kurz 2023

Ve dnech 6. 3. – 10. 3.2023 se žáci 8. tříd zúčastnili lyžařského výcvikového kurzu v Koutech nad Desnou. Kurz začal srazem v 7:10 na vlakovém nádraží ve Starém Městě, odkud jsme se vydali vlakem do Olomouce, kde jsme přesedali na vlak, který nás dovezl až do Koutů.

Když jsme dorazili na místo, ubytovali jsme se a vybalili si své věci. Následoval oběd a odpolední lyžování. Zároveň proběhlo rozdělení do 4 družstev dle schopností  žáků. Začátečníci absolvovali své první krůčky na lyžích a během týdenního pobytu udělali obrovský pokrok. Koncem týdne dokázali projet již celý areál.

Každé z družstev mělo za úkol připravit večerní program, na němž jsme hráli různé hry a strávili společně příjemný čas plný smíchu. Vydávání jídla nám zpříjemňoval milý pan kuchař, který dával porce „na modelku“ nebo „na chlapáka“. Jídlo bylo výborné a to včetně snídaňových švédských stolů.

Počasí nám docela přálo, zažili jsme vše, jasné počasí, déšť i sněhovou vánici. Sněhové podmínky byly zpočátku týdne výborné, bohužel v pátek již byly sjezdovky mokré a sníh rozbředlý a těžký.

Během kurzu probíhal výcvik jak dopoledne, tak odpoledne. V závěru týdne si všichni účastníci zasoutěžili ve slalomové jízdě, která byla rozdělena do 4 kategorií: dívky 8. A, dívky 8. B, chlapci 8. A, chlapci 8. B. Slalom v těchto kategoriích vyhráli: Nela Vavřiníková, Terezie Zahradníková, Oliver Jurčík a Viktor Železník. Nutno podotknout, že slalom dokázali projet všichni zúčastnění žáci.

Závěrečný společenský večer byl ve znamení prevence hazardu, protože jsme se přemístili do fiktivního Casina. Čekalo nás 8 her, kde jsme mohli vyhrát nebo naopak prohrát herní peníze a ty závěrem směnit v dražbě za různé sladkosti. Někomu se dařilo více, někomu méně, někdo nechtěl riskovat, někdo naopak hrál o vše. Prakticky jsme si ukázali, že hazard nemusí být vždy bezpečný.

V pátek nás čekalo poslední dopolední lyžování. Poté jsme se sbalili, dali poslední oběd, dezert a pomalu se vydali domů. Na náměstí jsme dostali pamětní diplomy o absolvování kurzu a na památku se vyfotili. Vrátili jsme se vlakem do Starého Města, kde nás přivítali rodiče.

A co nám utkví v paměti? Rušní sousedi na pokoji č. 15, pády, pár modřin, pan kuchař, crocsy na cestě zpět, „ukradené“ hůlky…

Všichni jsme se vrátili v pořádku a na společné zážitky budeme ještě dlouho vzpomínat s úsměvem na rtu.

Fotografie z akce naleznete ZDE.

kolektiv učitelů z LVK

Další příspěvky

Dopravní soutěž v Nedakonicích

Ve čtvrtek 18. dubna jsme se zúčastnili soutěže školních družin ve znalostech z dopravní výchovy. Naši družinu reperezntovali čtyři žáci 3. třídy: Magdaléna Balíčková, Kateřina

Jazyková animace „Němčina nekouše“

Jelikož žáky 5. ročníku do budoucna čeká výuka druhého cizího jazyka, měli jedinečnou možnost si minulý týden vyzkoušet, že němčina opravdu není obtížně zvládnutelný jazyk.

Beseda nad zdravotnickými obory

Již se stala tradice, že v březnu nebo dubnu k nám zavítá tým z Uherskohradišťské nemocnice reprezentovaný pR manažerem Davidem Vacke a Lubomírem Gazdošem z personálního oddělení,