Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Třetí návštěva 8. tříd v dílnách učňovského střediska SOŠG

V pátek žáci 8. tříd již potřetí navštívili dílny učňovského střediska SOŠG. Tentokrát se jednalo o závěrečnou a soutěžní návštěvu. Žáci byli rozděleni do třech skupin a průběžně se střídali. Vyzkoušeli si své dovednosti v přezouvání pneumatik, šroubování matic, zatloukání hřebíků a odhadového řezu pilou. Někteří měli možnost si poprvé vyzkoušet funkci aku nářadí, ale i tak se všem velmi dařilo. V průběhu soutěžních disciplín, se také seznámili s gravírovacím strojem, jeho dovedností, možnostmi a využitím. Zde si každý na propisku vygravíroval svůj vlastní text. Na závěr všichni s napětím čekali na celkové vyhodnocení soutěžních disciplín. Na vítězných pozicích se umístila Aneta Kolářová, Serhii Kutsyn a Jan Vlček, kteří si odnesli pěkné ceny od SOŠG a spousta žáků také nové zkušenosti.

Fotografie z třetí návštěvy si můžete prohlédnout zde.

Další příspěvky

Bobřík informatiky 2023

V průběhu listopadu letošního roku k nám do školy opět zavítala soutěž Bobřík informatiky. Soutěžilo se ve 4 kategoriích a soutěže se zúčastnili žáci 4.

Zjišťujeme pH 🧪

V chemii 9. ročníku jsme si vyzkoušeli, jak se dá určit kyselost a zásaditost různých roztoků. Připravili jsme si do zkumavek několik různých látek např.

Stávka – 27. 11. 2023

Vážení rodiče, na základě společné porady všech zaměstnanců jsme se rozhodli aktivně zapojit do plánované stávky v pondělí 27. listopadu. V tento den bude provoz

SORUDO – kurz sebeobrany pro 6. třídu

Ve středu 22. listopadu měli žáci 6. třídy možnost absolvovat jednodenní kurz sebeobrany zajištěný organizací Sorudo. V praxi si žáci vyzkoušeli, jak reagovat v nebezpečných

Den bez batohu

Batohy zakázány! Tak se nesl úterní den 21. listopadu v rámci akcí Hrdé školy. Žáci měli možnost přinést si učebnice a pomůcky do vyučování v