Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Třetí návštěva 8. tříd v dílnách učňovského střediska SOŠG

V pátek žáci 8. tříd již potřetí navštívili dílny učňovského střediska SOŠG. Tentokrát se jednalo o závěrečnou a soutěžní návštěvu. Žáci byli rozděleni do třech skupin a průběžně se střídali. Vyzkoušeli si své dovednosti v přezouvání pneumatik, šroubování matic, zatloukání hřebíků a odhadového řezu pilou. Někteří měli možnost si poprvé vyzkoušet funkci aku nářadí, ale i tak se všem velmi dařilo. V průběhu soutěžních disciplín, se také seznámili s gravírovacím strojem, jeho dovedností, možnostmi a využitím. Zde si každý na propisku vygravíroval svůj vlastní text. Na závěr všichni s napětím čekali na celkové vyhodnocení soutěžních disciplín. Na vítězných pozicích se umístila Aneta Kolářová, Serhii Kutsyn a Jan Vlček, kteří si odnesli pěkné ceny od SOŠG a spousta žáků také nové zkušenosti.

Fotografie z třetí návštěvy si můžete prohlédnout zde.

Další příspěvky

Kariérní poradenství pro osmáky

V pondělí 29. května 2023 jsme našim osmákům nabídli besedu s profesionální kariérní poradkyní Silvou Štěpitovou. Dvouhodinová beseda se skládala jak z přednášky a předávání