Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Školní kolo biologické olympiády

V pátek 10. února 2023 proběhlo školní kolo biologické olympiády. Pro letošní rok bylo zvoleno téma „bezlesí“. Soutěž proběhla ve dvou kategoriích. Z každé kategorie, tak vzešli dva postupující do okresního kola. Biologická olympiáda je považována za jednu z nejtěžších olympiád, a proto soutěžící museli přejít přes test, poznávací část rostlin, živočichů a laboratorní úlohu. Pro letošní rok se pořádání ujala Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy, která přebrala pomyslnou štafetu od České zemědělské univerzity v Praze. Test se zdál poněkud těžší než obvykle, ale žáci se s tím statečně „poprali“. V mladší kategorii se na třetím místě umístil 🥉Václav Mikula, druhé místo obsadil 🥈Tomáš Maleček a vítězem se stal 🥇Ondřej Hrušák. Ve starší kategorii se na druhém místě umístil 🥈Matyáš Gajdoš a vítězství si odnesla 🥇Adéla Janíková, která zvítězila již potřetí. Zmiňovaní si odnesli sladkou odměnu a stejně jako loni, někteří již do sbírky, kaktus🌵, který jim jejich triumf bude připomínat.

Další příspěvky

Beseda o zdravotnických oborech

Po roce k nám opět zavítal tým z Uherskohradišťské nemocnice reprezentovaný pR manažerem Davidem Vacke a Lubomírem Gazdošem z personálního oddělení, aby se setkali s

Hodina Země 25. 3. 2023

Hodina Země 25. 3. 2023 https://eu.zonerama.com/ZSBorsice/Album/9581433#check-duplicates Dnešní krásné datum bylo doplněno o typické aprílové počasí. Od rána probíhaly velké debaty všech parlamenťáků: „Bude pršet, nebude,

Zazpívej, slavíčku

V pátek 24.3. proběhla na I. stupni pěvecká soutěž Zazpívej, slavíčku, které se zúčastnilo 40 žáků včetně MŠ Boršice. Pěvecké výkony byly pozoruhodné a repertoár