Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Školní kolo biologické olympiády

V pátek 10. února 2023 proběhlo školní kolo biologické olympiády. Pro letošní rok bylo zvoleno téma „bezlesí“. Soutěž proběhla ve dvou kategoriích. Z každé kategorie, tak vzešli dva postupující do okresního kola. Biologická olympiáda je považována za jednu z nejtěžších olympiád, a proto soutěžící museli přejít přes test, poznávací část rostlin, živočichů a laboratorní úlohu. Pro letošní rok se pořádání ujala Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy, která přebrala pomyslnou štafetu od České zemědělské univerzity v Praze. Test se zdál poněkud těžší než obvykle, ale žáci se s tím statečně „poprali“. V mladší kategorii se na třetím místě umístil 🥉Václav Mikula, druhé místo obsadil 🥈Tomáš Maleček a vítězem se stal 🥇Ondřej Hrušák. Ve starší kategorii se na druhém místě umístil 🥈Matyáš Gajdoš a vítězství si odnesla 🥇Adéla Janíková, která zvítězila již potřetí. Zmiňovaní si odnesli sladkou odměnu a stejně jako loni, někteří již do sbírky, kaktus🌵, který jim jejich triumf bude připomínat.

Další příspěvky

Dopravní soutěž v Nedakonicích

Ve čtvrtek 18. dubna jsme se zúčastnili soutěže školních družin ve znalostech z dopravní výchovy. Naši družinu reprezentovali čtyři žáci 3. třídy: Magdaléna Balíčková, Kateřina

Jazyková animace „Němčina nekouše“

Jelikož žáky 5. ročníku do budoucna čeká výuka druhého cizího jazyka, měli jedinečnou možnost si minulý týden vyzkoušet, že němčina opravdu není obtížně zvládnutelný jazyk.

Beseda nad zdravotnickými obory

Již se stala tradice, že v březnu nebo dubnu k nám zavítá tým z Uherskohradišťské nemocnice reprezentovaný pR manažerem Davidem Vacke a Lubomírem Gazdošem z personálního oddělení,