Školní kolo biologické olympiády

V pátek 10. února 2023 proběhlo školní kolo biologické olympiády. Pro letošní rok bylo zvoleno téma „bezlesí“. Soutěž proběhla ve dvou kategoriích. Z každé kategorie, tak vzešli dva postupující do okresního kola. Biologická olympiáda je považována za jednu z nejtěžších olympiád, a proto soutěžící museli přejít přes test, poznávací část rostlin, živočichů a laboratorní úlohu. Pro letošní rok se pořádání ujala Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy, která přebrala pomyslnou štafetu od České zemědělské univerzity v Praze. Test se zdál poněkud těžší než obvykle, ale žáci se s tím statečně „poprali“. V mladší kategorii se na třetím místě umístil 🥉Václav Mikula, druhé místo obsadil 🥈Tomáš Maleček a vítězem se stal 🥇Ondřej Hrušák. Ve starší kategorii se na druhém místě umístil 🥈Matyáš Gajdoš a vítězství si odnesla 🥇Adéla Janíková, která zvítězila již potřetí. Zmiňovaní si odnesli sladkou odměnu a stejně jako loni, někteří již do sbírky, kaktus🌵, který jim jejich triumf bude připomínat.

Dopravní soutěž v Nedakonicích

Ve čtvrtek 18. dubna jsme se zúčastnili soutěže školních družin ve znalostech z dopravní výchovy. Naši družinu reprezentovali čtyři žáci 3. třídy: Magdaléna Balíčková, Kateřina