Školní kolo biologické olympiády

V pátek 10. února 2023 proběhlo školní kolo biologické olympiády. Pro letošní rok bylo zvoleno téma „bezlesí“. Soutěž proběhla ve dvou kategoriích. Z každé kategorie, tak vzešli dva postupující do okresního kola. Biologická olympiáda je považována za jednu z nejtěžších olympiád, a proto soutěžící museli přejít přes test, poznávací část rostlin, živočichů a laboratorní úlohu. Pro letošní rok se pořádání ujala Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy, která přebrala pomyslnou štafetu od České zemědělské univerzity v Praze. Test se zdál poněkud těžší než obvykle, ale žáci se s tím statečně „poprali“. V mladší kategorii se na třetím místě umístil 🥉Václav Mikula, druhé místo obsadil 🥈Tomáš Maleček a vítězem se stal 🥇Ondřej Hrušák. Ve starší kategorii se na druhém místě umístil 🥈Matyáš Gajdoš a vítězství si odnesla 🥇Adéla Janíková, která zvítězila již potřetí. Zmiňovaní si odnesli sladkou odměnu a stejně jako loni, někteří již do sbírky, kaktus🌵, který jim jejich triumf bude připomínat.

Deváťáci a beseda s lékárnicí

Ve čtvrtek 25. dubna 2024 odpoledne jsme pro naše vycházející žáky připravili dvouhodinovou besedu s vedoucí lékárny magistrou Petrou Dostálovou. Paní lékárnice se nám nejdříve

Jarní sběr papíru – 2. 5. 2024

Vážení rodiče, naše základní škola ve spolupráci s obcí Boršice pořádá ve čtvrtek 2. května 2024 plánovaný sběr papíru. V tento den od 7.45 do