Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Školní kolo biologické olympiády

V pátek 10. února 2023 proběhlo školní kolo biologické olympiády. Pro letošní rok bylo zvoleno téma „bezlesí“. Soutěž proběhla ve dvou kategoriích. Z každé kategorie, tak vzešli dva postupující do okresního kola. Biologická olympiáda je považována za jednu z nejtěžších olympiád, a proto soutěžící museli přejít přes test, poznávací část rostlin, živočichů a laboratorní úlohu. Pro letošní rok se pořádání ujala Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy, která přebrala pomyslnou štafetu od České zemědělské univerzity v Praze. Test se zdál poněkud těžší než obvykle, ale žáci se s tím statečně „poprali“. V mladší kategorii se na třetím místě umístil 🥉Václav Mikula, druhé místo obsadil 🥈Tomáš Maleček a vítězem se stal 🥇Ondřej Hrušák. Ve starší kategorii se na druhém místě umístil 🥈Matyáš Gajdoš a vítězství si odnesla 🥇Adéla Janíková, která zvítězila již potřetí. Zmiňovaní si odnesli sladkou odměnu a stejně jako loni, někteří již do sbírky, kaktus🌵, který jim jejich triumf bude připomínat.

Další příspěvky

Bobřík informatiky 2023

V průběhu listopadu letošního roku k nám do školy opět zavítala soutěž Bobřík informatiky. Soutěžilo se ve 4 kategoriích a soutěže se zúčastnili žáci 4.

Zjišťujeme pH 🧪

V chemii 9. ročníku jsme si vyzkoušeli, jak se dá určit kyselost a zásaditost různých roztoků. Připravili jsme si do zkumavek několik různých látek např.

Stávka – 27. 11. 2023

Vážení rodiče, na základě společné porady všech zaměstnanců jsme se rozhodli aktivně zapojit do plánované stávky v pondělí 27. listopadu. V tento den bude provoz

SORUDO – kurz sebeobrany pro 6. třídu

Ve středu 22. listopadu měli žáci 6. třídy možnost absolvovat jednodenní kurz sebeobrany zajištěný organizací Sorudo. V praxi si žáci vyzkoušeli, jak reagovat v nebezpečných

Den bez batohu

Batohy zakázány! Tak se nesl úterní den 21. listopadu v rámci akcí Hrdé školy. Žáci měli možnost přinést si učebnice a pomůcky do vyučování v