Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Dotkni se vesmíru – FINÁLE

„Dotkni se vesmíru“ – FINÁLE

Projekt, do kterého se zapojili vybraní žáci 9. třídy, dospěl do svého finále. Naše badatele čekalo závěrečné shrnutí a představení celého průběhu hostům z řad veřejnosti. Cílem bylo seznámit návštěvníky s postupem a vyhodnocení jejich pozorování během celého roku 2022. To co započalo v květnu, se konečně podařilo dotáhnout do svého konce. Žáci si připravili několik videí a prezentaci, která popisovala jejich snažení během celého projektu. Došlo i na několik zajímavých dotazů, které položili příchozí návštěvníci. Podle reakcí všech zúčastněných hostů byla prezentace celé aktivity velmi úspěšná.

Závěrem si dovolím jedno zhodnocení i já. Pro mě osobně byl úžasný zážitek pozorovat jejich několikaměsíční snažení. Začalo to „pouhým“ rozdělením rolí a odpovědností v celém projektu. Následovalo provádění jednotlivých činností a chystání sondy ke vzletu. Samotný start byl jejich splněným snem, po kterém museli prokázat spoustu trpělivosti při hledání místa dopadu. Nakonec vyhodnocení pozorování naměřených veličin, tvorba videí a plánování závěrečné prezentace. Sami vidíte, že za zdánlivě jednoduchým vypuštěním balónu se skrývá mnoha dalších úkolů, které Kuba, Terka Buršová, Sára, Terka Šimíková, Simča a Tomáš museli zvládnout.

Tak jak na jejich úsilí byli pyšní jejich rodiče, jsem i já jako ředitel školy na ně hrdý jako jejich průvodce poznáním.

Věřím, že tento úspěch, kterého díky projektu“ Dotkni se vesmíru“ dosáhli, není rozhodně jejich poslední.

Mgr. Tomáš Kordula, ředitel školy

Foto – https://eu.zonerama.com/ZSBorsice/Album/9300112

ZDE najdete odkaz na video z celého průběhu vypouštění sondy.

 

Další příspěvky

Dopravní soutěž v Nedakonicích

Ve čtvrtek 18. dubna jsme se zúčastnili soutěže školních družin ve znalostech z dopravní výchovy. Naši družinu reprezentovali čtyři žáci 3. třídy: Magdaléna Balíčková, Kateřina

Jazyková animace „Němčina nekouše“

Jelikož žáky 5. ročníku do budoucna čeká výuka druhého cizího jazyka, měli jedinečnou možnost si minulý týden vyzkoušet, že němčina opravdu není obtížně zvládnutelný jazyk.

Beseda nad zdravotnickými obory

Již se stala tradice, že v březnu nebo dubnu k nám zavítá tým z Uherskohradišťské nemocnice reprezentovaný pR manažerem Davidem Vacke a Lubomírem Gazdošem z personálního oddělení,