Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Vánoční dílničky ve Slováckém muzeu

Středeční den 21. 12. byl ve znamení vánočního celodenního programu pro žáky 4. ročníků a 5. třídy. V ranních hodinách jsme se naladili varhanním koncertem v kostele v Boršicích a následně jsme odjeli do Slováckého muzea v Uherském Hradišti. Zde byl pro nás připraven tvořivý program v rámci vánočních dílniček. Žáci měli možnost si vyzkoušet zdobení perníčků, z drátků si vyrobit vánoční ozdobu s korálky a vytvořit papírového anděla s rolničkou. Součástí dílen byla i lidová tvořivost místních umělců. Mohli jsme zhlédnout profesionální zdobení perníků, práci řezbáře a výrobu šusťových panenek.

Vánoční tečkou programu v muzeu byla návštěva výstavy „Dárkonoši. Od Ježíška po Santa Clause.“ Mohli jsme si prohlédnout jednotlivé postavy, které obdarovávají děti v jednotlivých zemích. Pro východní Evropu je typický Děda Mraz, v západní Evropě nejčastěji naděluje Otec Vánoc. U nás se setkáváme s Ježíškem, zatímco skandinávským dětem nosí dárky různí skřítkové. A další zajímavé vánoční postavy, se kterými se možná dnes někteří setkali poprvé. Velmi poutavá výstava v tajuplném přítmí nás přenesla do světa kouzel Vánoc, zázraků a nesplněných přání. Před odjezdem jsme si pochutnali na tradičních specialitách na vánočním trhu v centru města.

Fotografie

Mgr. Petra Stýskalová, Mgr. Jana Habartová, Mgr. Ivana Uhlířová

Další příspěvky

Kariérní poradenství pro osmáky

V pondělí 29. května 2023 jsme našim osmákům nabídli besedu s profesionální kariérní poradkyní Silvou Štěpitovou. Dvouhodinová beseda se skládala jak z přednášky a předávání