Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Vánoční dílničky ve Slováckém muzeu

Středeční den 21. 12. byl ve znamení vánočního celodenního programu pro žáky 4. ročníků a 5. třídy. V ranních hodinách jsme se naladili varhanním koncertem v kostele v Boršicích a následně jsme odjeli do Slováckého muzea v Uherském Hradišti. Zde byl pro nás připraven tvořivý program v rámci vánočních dílniček. Žáci měli možnost si vyzkoušet zdobení perníčků, z drátků si vyrobit vánoční ozdobu s korálky a vytvořit papírového anděla s rolničkou. Součástí dílen byla i lidová tvořivost místních umělců. Mohli jsme zhlédnout profesionální zdobení perníků, práci řezbáře a výrobu šusťových panenek.

Vánoční tečkou programu v muzeu byla návštěva výstavy „Dárkonoši. Od Ježíška po Santa Clause.“ Mohli jsme si prohlédnout jednotlivé postavy, které obdarovávají děti v jednotlivých zemích. Pro východní Evropu je typický Děda Mraz, v západní Evropě nejčastěji naděluje Otec Vánoc. U nás se setkáváme s Ježíškem, zatímco skandinávským dětem nosí dárky různí skřítkové. A další zajímavé vánoční postavy, se kterými se možná dnes někteří setkali poprvé. Velmi poutavá výstava v tajuplném přítmí nás přenesla do světa kouzel Vánoc, zázraků a nesplněných přání. Před odjezdem jsme si pochutnali na tradičních specialitách na vánočním trhu v centru města.

Fotografie

Mgr. Petra Stýskalová, Mgr. Jana Habartová, Mgr. Ivana Uhlířová

Další příspěvky

Dopravní soutěž v Nedakonicích

Ve čtvrtek 18. dubna jsme se zúčastnili soutěže školních družin ve znalostech z dopravní výchovy. Naši družinu reprezentovali čtyři žáci 3. třídy: Magdaléna Balíčková, Kateřina

Jazyková animace „Němčina nekouše“

Jelikož žáky 5. ročníku do budoucna čeká výuka druhého cizího jazyka, měli jedinečnou možnost si minulý týden vyzkoušet, že němčina opravdu není obtížně zvládnutelný jazyk.

Beseda nad zdravotnickými obory

Již se stala tradice, že v březnu nebo dubnu k nám zavítá tým z Uherskohradišťské nemocnice reprezentovaný pR manažerem Davidem Vacke a Lubomírem Gazdošem z personálního oddělení,