Vánoční dílničky ve Slováckém muzeu

Středeční den 21. 12. byl ve znamení vánočního celodenního programu pro žáky 4. ročníků a 5. třídy. V ranních hodinách jsme se naladili varhanním koncertem v kostele v Boršicích a následně jsme odjeli do Slováckého muzea v Uherském Hradišti. Zde byl pro nás připraven tvořivý program v rámci vánočních dílniček. Žáci měli možnost si vyzkoušet zdobení perníčků, z drátků si vyrobit vánoční ozdobu s korálky a vytvořit papírového anděla s rolničkou. Součástí dílen byla i lidová tvořivost místních umělců. Mohli jsme zhlédnout profesionální zdobení perníků, práci řezbáře a výrobu šusťových panenek.

Vánoční tečkou programu v muzeu byla návštěva výstavy „Dárkonoši. Od Ježíška po Santa Clause.“ Mohli jsme si prohlédnout jednotlivé postavy, které obdarovávají děti v jednotlivých zemích. Pro východní Evropu je typický Děda Mraz, v západní Evropě nejčastěji naděluje Otec Vánoc. U nás se setkáváme s Ježíškem, zatímco skandinávským dětem nosí dárky různí skřítkové. A další zajímavé vánoční postavy, se kterými se možná dnes někteří setkali poprvé. Velmi poutavá výstava v tajuplném přítmí nás přenesla do světa kouzel Vánoc, zázraků a nesplněných přání. Před odjezdem jsme si pochutnali na tradičních specialitách na vánočním trhu v centru města.

Mgr. Petra Stýskalová, Mgr. Jana Habartová, Mgr. Ivana Uhlířová

Deváťáci a beseda s lékárnicí

Ve čtvrtek 25. dubna 2024 odpoledne jsme pro naše vycházející žáky připravili dvouhodinovou besedu s vedoucí lékárny magistrou Petrou Dostálovou. Paní lékárnice se nám nejdříve

Jarní sběr papíru – 2. 5. 2024

Vážení rodiče, naše základní škola ve spolupráci s obcí Boršice pořádá ve čtvrtek 2. května 2024 plánovaný sběr papíru. V tento den od 7.45 do

Moc rádi Vás zveme na akci Hodina Země, kterou jsme museli odsouvat z důvodu nepřízně počasí. Tentokrát už snad vše vyjde a v PÁTEK 26.