Hodina Země 25. 3. 2023

Dnešní krásné datum bylo doplněno o typické aprílové počasí. Od rána probíhaly velké debaty všech parlamenťáků: „Bude pršet, nebude, pršet.“ No, ale co už…

Planety sluneční soustavy nachystány, žáci natěšeni, vše naplánováno, nachystáno. V 17 hodin jsme se sešli a začali chystat na zahradě Kaplanky ohniště, posezení i jednotlivá stanoviště. Nezapomněli jsme ani na přípravu pro „mafinovou ochutnávku“. V 18 hodin se zahrada začala zaplňovat a nám se vykouzlil úsměv na rtech, že vše bude dobré. Přibližování mraků nás donutilo akci urychlit a odměny dát s kapkami větší přeháňky všem dětem. I tak na 100 placek rozdáno :-). Placku děti získávaly za splnění 9 stanovišť. Na každém zastavení je čekalo povídání a poté také otázky k jednotlivým planetám, které byly uzpůsobeny věku dětí. Z důvodu blížícího se deště, ale nebylo možné udržet všechna stanoviště a všechny úkoly splnit.

Moc děkujeme všem, kteří i přes přeháňku vydrželi, zavzpomínali na školní třídy na Kaplance a nenechali se zlákat domů. Jedna třída nám poskytla azyl právě na přeháňku. Poté jsme se ale vydali zpět k ohništi a celou akci si i se zhasnutím veřejného osvětlení a využitím aplikací na pozorování noční oblohy, souhvězdí i pozorování jiných vesmírných těles nenechali utéct.

Děkujeme také za poskytnutí zahrady otci Kasanovi, parlamentu za perfektní plánování zábavy dalším kamarádům, cukrářům za různorodost muffinů a v neposlední řadě také panu řediteli za spoluorganizaci.

Český den proti rakovině 2024

Dne 15. 5. 2024 proběhla již tradiční sbírka, ve které se nám podařilo vybrat nádherných 10 285,- Kč! Což je ještě víc než v loňském

Africká kultura pro 1. stupeň

Ve čtvrtek 23. 5. 2024 celý první stupeň zavítal až do daleké Afriky v rámci pásma s názvem Africká kultura. Z Afrického Konga k nám