Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Atletický čtyřboj II.stupně – Velehrad

Ve středu 24. 5. 2023 v ranních hodinách jsme se společně s naším atletickým školním týmem vydali na tradiční atletický čtyřboj, který pořádá ZŠ Velehrad na svém venkovním atletickém areálu. Soutěžilo se v kategoriích: mladší dívky (6. a 7.třída), mladší chlapci (6. a 7.třída), starší dívky (8. a 9.třída) a starší chlapci (8. a 9.třída).

Každý ze závodníků absolvoval 4 disciplíny, za které se sčítaly jednotlivcům body. Jednalo se o běh na 50 m, hod míčkem (starší kategorie hod medicinbalem), skok daleký a vytrvalostní běh na 600 m. Po absolvování všech disciplín a krátké pauze následovala ještě doplňková týmová disciplína, a to štafeta 4×300 m.

Celé dopoledne panovalo v příjemné závodnické atmosféře, všichni jsme se povzbuzovali navzájem a drželi při sobě. Byly k vidění opravdu pěkné atletické výkony. Ve štafetách obsadily chlapecké štafety těsné 4.místo, avšak obě štafety dívek vybojovaly krásná 2.místa! Absolutní peckou potom bylo, když jsme v jednotlivcích mladších chlapců tuto kategorii zcela opanovali a obsadili všechna 3 nejlepší místa!!!

Na 3.místě se umístil Vojtěch Křápek (7.třída), 2.místo bral Ondřej Hrušák (7.třída) a soutěž ovládl na 1.místě nováček závodů Tomáš Hrobař (6.třída).

Celému našemu týmu patří obrovská pochvala za předvedené výkony a za to, že žáci drželi celé dopoledne při sobě a vzájemně se motivovali k lepším výkonům. Velkým příslibem do budoucna jsou pak i pěkné výkony mladších kategorií. Tak atletice za rok zdar! Fotografie z akce naleznete ZDE.

Mgr. Vojtěch Duda

Další příspěvky

Kariérní poradenství pro osmáky

V pondělí 29. května 2023 jsme našim osmákům nabídli besedu s profesionální kariérní poradkyní Silvou Štěpitovou. Dvouhodinová beseda se skládala jak z přednášky a předávání