Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Atletický čtyřboj II.stupně – Velehrad

Ve středu 24. 5. 2023 v ranních hodinách jsme se společně s naším atletickým školním týmem vydali na tradiční atletický čtyřboj, který pořádá ZŠ Velehrad na svém venkovním atletickém areálu. Soutěžilo se v kategoriích: mladší dívky (6. a 7.třída), mladší chlapci (6. a 7.třída), starší dívky (8. a 9.třída) a starší chlapci (8. a 9.třída).

Každý ze závodníků absolvoval 4 disciplíny, za které se sčítaly jednotlivcům body. Jednalo se o běh na 50 m, hod míčkem (starší kategorie hod medicinbalem), skok daleký a vytrvalostní běh na 600 m. Po absolvování všech disciplín a krátké pauze následovala ještě doplňková týmová disciplína, a to štafeta 4×300 m.

Celé dopoledne panovalo v příjemné závodnické atmosféře, všichni jsme se povzbuzovali navzájem a drželi při sobě. Byly k vidění opravdu pěkné atletické výkony. Ve štafetách obsadily chlapecké štafety těsné 4.místo, avšak obě štafety dívek vybojovaly krásná 2.místa! Absolutní peckou potom bylo, když jsme v jednotlivcích mladších chlapců tuto kategorii zcela opanovali a obsadili všechna 3 nejlepší místa!!!

Na 3.místě se umístil Vojtěch Křápek (7.třída), 2.místo bral Ondřej Hrušák (7.třída) a soutěž ovládl na 1.místě nováček závodů Tomáš Hrobař (6.třída).

Celému našemu týmu patří obrovská pochvala za předvedené výkony a za to, že žáci drželi celé dopoledne při sobě a vzájemně se motivovali k lepším výkonům. Velkým příslibem do budoucna jsou pak i pěkné výkony mladších kategorií. Tak atletice za rok zdar! Fotografie z akce naleznete ZDE.

Mgr. Vojtěch Duda

Další příspěvky

Sportovní den pro 1. a 2. třídy

Ve čtvrtek 16.5.2024 se žáci obou prvních i druhých tříd zúčastnily přehlídky sportovních klubů regionu Slovácko s názvem Sportuj 24. Akce se konala ve Starém

Poděkování za jarní sběr

Vážení rodiče, rád bych Vám poděkoval za podporu během našeho jednodenního sběru starého papíru, který proběhl minulý čtvrtek. Podařilo se nám společně nasbírat celkové množství

Beseda s paní poslankyní Ochodnickou

V pondělí 6. 5. 2024 navštívila naši školu paní poslankyně Mgr. Martina Ochodnická v doprovodu představitelů obce. Za přítomnosti žáků 2. stupně s ní proběhla na hale