Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Kult těla – preventivní beseda na 2. stupni

V pondělí 22. května 2023 proběhly v 7. , 8. A a 8. B třídě preventivní besedy zaměřené na zdravý životní styl pod názvem Kult těla. Okresní metodik prevence z KPPP Vsetín pan Ing. Jan Plšek se snažil poukázat na nebezpečí kultu krásného těla – poruchy příjmu potravy, přejídání, diety aj. Společně s žáky se zamýšleli nad důležitostí lidského charakteru vs. image, důležitosti péče o duševní zdraví.  Jsme si vědomi, že je velmi důležité, aby byly žákům v rámci prevence poskytnuty pravdivé informací o poruchách příjmu potravy a zejména podpora ve zdravých stravovacích návycích. Nezbytné je rovněž vytvářet a posilovat sebedůvěru každého žáka.

Tímto děkujeme panu metodikovi Plškovi za besedu na naší škole.

Foto: https://eu.zonerama.com/ZSBorsice/Album/9831256

 

Další příspěvky

Dopravní soutěž v Nedakonicích

Ve čtvrtek 18. dubna jsme se zúčastnili soutěže školních družin ve znalostech z dopravní výchovy. Naši družinu reprezentovali čtyři žáci 3. třídy: Magdaléna Balíčková, Kateřina

Jazyková animace „Němčina nekouše“

Jelikož žáky 5. ročníku do budoucna čeká výuka druhého cizího jazyka, měli jedinečnou možnost si minulý týden vyzkoušet, že němčina opravdu není obtížně zvládnutelný jazyk.

Beseda nad zdravotnickými obory

Již se stala tradice, že v březnu nebo dubnu k nám zavítá tým z Uherskohradišťské nemocnice reprezentovaný pR manažerem Davidem Vacke a Lubomírem Gazdošem z personálního oddělení,