Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Kult těla – preventivní beseda na 2. stupni

V pondělí 22. května 2023 proběhly v 7. , 8. A a 8. B třídě preventivní besedy zaměřené na zdravý životní styl pod názvem Kult těla. Okresní metodik prevence z KPPP Vsetín pan Ing. Jan Plšek se snažil poukázat na nebezpečí kultu krásného těla – poruchy příjmu potravy, přejídání, diety aj. Společně s žáky se zamýšleli nad důležitostí lidského charakteru vs. image, důležitosti péče o duševní zdraví.  Jsme si vědomi, že je velmi důležité, aby byly žákům v rámci prevence poskytnuty pravdivé informací o poruchách příjmu potravy a zejména podpora ve zdravých stravovacích návycích. Nezbytné je rovněž vytvářet a posilovat sebedůvěru každého žáka.

Tímto děkujeme panu metodikovi Plškovi za besedu na naší škole.

Foto: https://eu.zonerama.com/ZSBorsice/Album/9831256

 

Další příspěvky