Ptačí hodinka 2024

Vážení rodiče a přátelé naší školy,

dovolíme si Vás upozornit, že od pátku 5. ledna do neděle 7. ledna 2024 bude probíhat v České republice tradiční sčítání ptáků na krmítku. Najděte si během nadcházejícího víkendu hodinu času, aby jste pomohli získat cenné údaje o našich přezimujících ptácích. Sčítat může každý, jednotlivci, ale klidně celé rodiny. Stačí si vyhradit 60 minut času a kdekoliv na zahradě, u okna nebo v parku pozorovat ptáky, které spatříte. Zapisujeme vždy nejvyšší počet současně pozorovaných jedinců.

Například: Zvolím si čas v neděli 7. ledna od 10:00 do 11:00. V 10:15 přiletí ke krmítku 3 kosi, v 10:30 2 kosi a v 10:45 4 kosi. Zapíši nejvyšší počet současně pozorovaných jedinců, tudíž 4 kosy. Díky tomu nikoho omylem nezapočteme dvakrát. Výsledky následně vložím na stránce https://ptacihodinka.birdlife.cz/formular/#/observeKdyž budete mít chuť, můžete svoje pozorování i opakovat. Je nutné pokaždé vyplnit nový formulář.

Veškeré informace včetně i doporučení, jak správně umístit krmítko, jakou stravu volit pro přezimující ptáky nebo jak rozpoznat naše nejběžnější zástupce najdete na této stránce https://ptacihodinka.birdlife.cz/.

Předem děkujeme všem dobrovolníkům za hodinu Vašeho času a chuť zapojit se do prospěšné věci.

Mgr. Tomáš Kordula, ředitel základní školy

Ptaci Hodinka 2024 Letak

Ptaci Hodinka Plakat

Africká kultura pro 1. stupeň