Boršice 540, 687 09

Základní škola Františka Horenského

zsborsice@zsborsice.cz

Kancelář ředitele: +420 571 110 067

Ptačí hodinka 2024

Vážení rodiče a přátelé naší školy,

dovolíme si Vás upozornit, že od pátku 5. ledna do neděle 7. ledna 2024 bude probíhat v České republice tradiční sčítání ptáků na krmítku. Najděte si během nadcházejícího víkendu hodinu času, aby jste pomohli získat cenné údaje o našich přezimujících ptácích. Sčítat může každý, jednotlivci, ale klidně celé rodiny. Stačí si vyhradit 60 minut času a kdekoliv na zahradě, u okna nebo v parku pozorovat ptáky, které spatříte. Zapisujeme vždy nejvyšší počet současně pozorovaných jedinců.

Například: Zvolím si čas v neděli 7. ledna od 10:00 do 11:00. V 10:15 přiletí ke krmítku 3 kosi, v 10:30 2 kosi a v 10:45 4 kosi. Zapíši nejvyšší počet současně pozorovaných jedinců, tudíž 4 kosy. Díky tomu nikoho omylem nezapočteme dvakrát. Výsledky následně vložím na stránce https://ptacihodinka.birdlife.cz/formular/#/observeKdyž budete mít chuť, můžete svoje pozorování i opakovat. Je nutné pokaždé vyplnit nový formulář.

Veškeré informace včetně i doporučení, jak správně umístit krmítko, jakou stravu volit pro přezimující ptáky nebo jak rozpoznat naše nejběžnější zástupce najdete na této stránce https://ptacihodinka.birdlife.cz/.

Předem děkujeme všem dobrovolníkům za hodinu Vašeho času a chuť zapojit se do prospěšné věci.

Mgr. Tomáš Kordula, ředitel základní školy

Ptaci Hodinka 2024 Letak

Ptaci Hodinka Plakat

 

Další příspěvky

Africká kultura pro 1. stupeň

Ve čtvrtek 23. 5. 2024 celý první stupeň zavítal až do daleké Afriky v rámci pásma s názvem Africká kultura. Z Afrického Konga k nám

Den s Evropskou unií

Milí rodiče a přátelé naší školy, minulý týden v pátek 17. května 2024 proběhly oslavy výročí vstupu České republiky do Evropské unie. Nesměle mohu tuto

Den šílených účesů

V úterý 21. května se uskutečnila na naší škole další akce z projektu Hrdé školy. Každý, kdo se chtěl této akce zúčastnit, musel popustit uzdu

Sportovní den pro 1. a 2. třídy

Ve čtvrtek 16.5.2024 se žáci obou prvních i druhých tříd zúčastnily přehlídky sportovních klubů regionu Slovácko s názvem Sportuj 24. Akce se konala ve Starém