Projekt 1.tříd „Oříšky pro veverku Zrzečku“

Oříšky pro veverku Zrzečku

Na návštěvu do prvních tříd přiskákala veverka Zrzečka. Nechala tu pro děti dopis, knížku, v níž je napsáno mnoho příběhů, které veverka prožila, fotografie a pracovní listy s úkoly pro děti.

Děti pilně pracovaly ve skupinách, plnily úkoly, např. sbíraly a počítaly oříšky, které veverka poztrácela po třídě a skládaly z nich písmenka a probrané číslice. Hledaly rozdíly na obrázcích, se zavázanýma očima poznávaly ovoce a zeleninu podle hmatu i chuti, učily se poznávat plody a větvičky jehličnatých a některých listnatých stromů, třídily pytlíčky s geometrickými tvary, počítaly přírodniny a vymýšlely s nimi matematické příklady, skládaly puzzle s poslední vlaštovkou a každý si nakreslil svého podzimního draka. Ve výtvarné výchově si děti obtiskly listy a nakreslily svou veverku Zrzečku. Také se zájmem zjišťovaly informace o tomto milém zvířátku.

Na závěr podzimního projektu si děti pochutnaly na ovoci a zelenině, které pro ně připravily jejich maminky.

Až veverku Zrzečku zahlédnete ve školní zahradě, nezapomeňte ji od nás pozdravovat!!!

Mgr. Jana Habartová, Mgr. Ivana Uhlířová

Sportovní den pro 1. a 2. třídy

Ve čtvrtek 16.5.2024 se žáci obou prvních i druhých tříd zúčastnily přehlídky sportovních klubů regionu Slovácko s názvem Sportuj 24. Akce se konala ve Starém

Poděkování za jarní sběr